Zdravím ťa, dnes ti poviem názvy pár pesničiek, ktoré mi pomáhajú s mojím sebavedomím. Vždy, keď si ich pustím, v mojej hlave sa rozhorí iskra, ktorá mi dáva na vedomie to, že aj ja môžem byť dobrá, a že na tomto svete je dôvod, prečo žiť.

Dnes ráno, keď som sa znova ponáhľala na autobus, ktorý smeroval do mesta, kde sídli moja škola, sa moje oči zapozerali do ďalekého priestora predo mnou. Každé ráno, ešte skôr, ako opustím priestory nášho domova, vytiahnem si mobil z vrecka kabáta, zapojím doň moje slúchadlá, a strčím si ich do uší. Pustím si moje obľúbené pesničky a môžem vyraziť.

Všetko čo som v priestore videla, bolo svetlo vyžarujúce z pouličných lámp, ktorých svetlo dopadalo na zem.
Pomaličky som sa očami presúvala po tom svetle. Na tráve sa ligotali kvapky rannej rosy, zhlboka som sa nadýchla a do nosa mi udrel studený vzduch, z ktorého mi naskočila husia koža. Na svojej tvári som pocítila, ako sa mi dvíha pravý kútik pier, smerom na hor. Obklopovala ma zima, rosa dávala znamenie, že zima je už za rohom, všade navôkol bola tma, svetlo tvorili jedine pouličné lampy, a samozrejme nemôžeme vynechať hviezdy a mesiac, ktoré ešte v skoré ráno, ešte zdobili oblohu. V tom okamihu, sa vrece plné myšlienok roztrhlo, v mojej mysli sa otvorila trinásta komnata, a myšlienky si začali robiť svoju prácu. Napadali ma rôzne myšlienky či slová, moje srdce sa radovalo, bilo do rytmu pesničky, ktorá mi hrala. Spomenula som si na svojmu minulosť a v zápätí na to, aké mám šťastie, že žijem.

Hudba je niečo, čo mi v ťažkom období veľmi pomohlo. Možno sa ti to zdá divné, ale hudba je veľmi dobrý pomocník. 🙂

Bola som živšia než inokedy. Videla som krásne svetlo, nádhernú rannú rosu, cítila som mráz na tvári a v ušiach mi zneli krásne tóny nádherných pesničiek. Takéto rána sú obzvlášť požehnané, cítiš prírodu, vidíš ju, prežívaš, hudba ťa nútivykračovať si do jej rytmu. Jednoducho žiješ. Žiješ a nikto a nič ti tento pocit nikdy nevezme.

Tak a teraz teda k tým piesňam.

1. Faydee – Unbreakable

2. Selena Gomez – Who says

3. Britt Nicole-When She Cries

4. Demi Lovato – Skyscraper

5. P!nk – F**kin‘ Perfect

6. Katy Perry – Firework

7. Billie Eilish – Bellyache

Touto poslednou skladbou som si nebola až tak istá, v podstate, vôbec nie je o prežití, skôr sa mi zapáčila jej upokojujúca melódia a krásny hlas Billie. Je to pesnička o láske, tak ak máš chuť, pusti sa do nej, a veľmi, veľmi si ju uži. Tu je.

8. Billie Eilish – Ocean eyes

Pevne dúfam, že sa ti dostala pod kožu aspoň jedna skladba. Tieto pesničky mi veľmi pomohli. Samozrejme, na YouTube  nájdeš kopu ďalších songov s rovnakým zámerom. Tiež tam nájdeš mnoho videí rôznych youtuberov alebo lyrics videá. Je to len na tebe ako sa rozhodneš.
Hudba je najlepší liek na všetko zlé. Ak náhodou hudbu veľmi neobľubuješ, kreativita či nejaká práca, je tiež dobrá voľba.
Maľby, kresby či tvorenie poézie, citátov alebo len obyčajné zapísanie tvojich pocitov ti pomôže cítiť sa lepšie.

Malý odkaz: Nezabúdaj na to, že si milovaná. Na tomto svete je vždy niekto, komu na tebe záleží. Si cenná a krásna.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.