„Pes je najlepším priateľom človeka“, toto je tvrdenie, ktoré pozná snáď každý z nás. Pokiaľ aj ty máš jedného, dvoch alebo dokonca viacerých štvornohých miláčikov, určite mu dáš za pravdu. So štvornohým stvorením je svet odrazu krajší. Život veselší a problémy jednoduchšie. Častokrát sa ľudia zmenili k lepšiemu po príchode psa do rodiny. Jednoducho, huňaté zlatíčka sú liekom na každú bolesť.

Niet nad radosť v očiach tvojho psíka, keď sa ráno konečne zobudíš, keď sa konečne po celom dni vrátiš domov. Vytúžene očakáva tvoj príchod, keď odídeš z domu. V momente tvojho príchodu sa teší , akoby ťa videl po mnohých rokoch. Ak niečo vyvedie, behom sekundy nahodí výraz neviniatka, ktorému sa nedá ublížiť. V okamihu, keď ťa vidí, si preňho najdôležitejšou osobou na svete. Psík  v rodine je jednoducho dar. Bohužiaľ, on je len súčasťou tvojho života, no ty si preňho celým svetom. Najlepší priateľ človeka dáva takú lásku, ktorú inde nenájdeš. Úprimnú, čistú a nezištnú.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

Niekto raz povedal, že s dvomi rukami sme sa narodili preto, aby sme mohli hladiť dvoch psov. Dvaja štvornohý miláčikovia znamenajú dvojitú lásku a ty máš občas pocit, že tvoje srdce vybuchne. Je to síce dvakrát tak veľa starostlivosti, no pokiaľ má tvoj psík kamoša, je oveľa šťastnejší. Pri tom správnom prístupe sa z nich rýchlo stane zohratá dvojka. Nájdu spôsob ako spolu vychádzať, rešpektovať sa a vymyslia si hry, pri ktorých sa aj ty veľa nasmeješ. Po príchode domov ťa čakajú dva vrtiace sa chvostíky, o jedlo ťa prosia dva smutné páry očí. Po čase si uvedomíš, že im už tretíkrát za deň vyznávaš lásku. S nimi je jednoducho tvoj svet krajší. Po každom jednom úspešne zvládnutom cviku si na nich hrdá, s každou spoločne strávenou minútou je váš vzťah pevnejší. Bez nich by tvoj život už nebol ten pravý.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Martina Jančiarová

Či už máš jedného psíka alebo viacerých, snaž sa ich milovať aspoň z časti tak, ako oni teba. Váž si, že aj keď si na nich nahnevaná a možno aj kričíš, oni počúvajú a stále ťa bezhranične milujú. Nenahnevajú sa, neurazia, neopustia ťa. Ty si celým ich svetom. Oni sú šťastní, že ťa majú. Buď aj ty šťastná, že ich máš. Tam vonku sú tisícky psíkov, ktoré sú ochotné milovať aj ľudí, čo im ubližujú.

#ilovemydog

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.