Instagram/solis_beautystudio, nastya_burlaeva

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Premýšľala si už niekedy nad tým, že by si si nechala urobiť permanentný make-up? Očná linka, kontúra pier alebo celé farebné pery. Tak ako všetko, aj tento zákrok má svoje výhody aj nevýhody.

Pri rozhodovaní sa pre permanentný make-up by si sa nemala unáhliť a mala by si si dobre premyslieť, či to naozaj chceš. Po pár dňoch sa nemôžeš rozhodnúť, že už to nechceš, peniaze (ani pôvodný look) ti nikto nevráti späť. Pozrime sa teda na klady a zápory, ktoré ti môžu pomôcť pri samotnom rozhodovaní.

VÝHODY permanentného make-upu:

Samozrejme, že permanentný make-up má aj svoje výhody, inak by ho neobľubovalo toľko žien. Mladé baby si ho nechávajú urobiť skôr zriedka, zatiaľ čo staršie ženy ho uprednostňujú. To však neznamená, že nie je vhodný aj pre teba, nech máš akýkoľvek vek.

Nemusíš sa každé ráno maľovať

Najväčšou výhodou permanentného make-upu je to, že vyzeráš stále upravene a nemusíš sa ráno toľko maľovať, maximálne si dáš len krém s SPF, make-up, púder a prípadne špirálu (ak nemáš umelé riasy). Ušetrí ti to čas a nikdy ťa nikto neprekvapí neupravenú.

Viac sebavedomia

Tým, že budeš stále pekne upravená, sa môže trochu zvýšiť aj tvoje sebavedomie. Budeš sa viac páčiť sama sebe a budeš so sebou spokojnejšia. Táto spokojnosť z teba bude vyžarovať a tým ešte pridá na tvojej kráse.

Upravuje mierne nedostatky

Pri permanentnom make-upe sa zároveň môžu upraviť aj mierne nedostatky, napríklad úzke pery, ktoré sa zvýraznia a zväčšia. To všetko dotvorí tvoju spokojnosť a celkový dobrý dojem.

NEVÝHODY permanentného make-upu:

Permanentný make-up nie je vhodný pre všetky ženy. Existuje viacero diagnóz, pre ktoré sa neodporúča podstúpiť tento zákrok. Vždy buď pred svojou kozmetičkou úprimná a nezataj jej žiadne zdravotné problémy.

Stále rovnaký make-up

Pre niekoho môže byť miernou nevýhodou to, že stále budeš vyzerať rovnako. Ak sa rozhodneš napríklad pre permanentné pery, ich farba bude rovnaká. Samozrejme, že každá šikovná žena si s tým poradí a za pomoci šminiek to upraví. Nie je ale cieľom permanentného make-upu to, aby si šminky používať nemusela?

Bolestivá aplikácia

Každá z nás má iný prah bolesti a pre niektoré môže byť táto procedúra veľmi nepríjemná aj napriek tomu, že dostane lokálnu anestéziu.

zdroj: Pexels/Tatiana Twinslol

Cenovo náročnejší

Ceny sa pohybujú v niekoľkých desiatkach až stovkách eur podľa toho, akú oblasť tváre si vyberieš a aj salón, kde ti to budú robiť. Nezabudni tiež na to, že doplácať treba aj za prerobenie a doplnenie farby, nejde len o jednorazovú investíciu.

Dlhšie hojenie

Ak sa rozhodneš pre permanentný make-up, odporúčame skôr zimnejšie mesiace. Aspoň týždeň po zákroku by si sa totiž mala vyhýbať priamemu slnku, bazénom či soláriu. Prvý mesiac je veľmi dôležitý, aby si dodržiavala všetky pokyny, nestrhávala si chrasty a pravidelne sa natierala špeciálnym krémom na podporu hojenia.

Potrebné pretetovanie

To, že je niečo permanentné, neznamená, že ti to vydrží už do konca života. Takýto make-up zvykne vydržať zväčša rok až 3, no vplýva na to veľa faktorov od tvojho veku, typu pokožky až po pigment tvojej kože. Tým, že sa bude sýtosť farby vytrácať, je potrebné opätovné pretetovanie.

Ako môžeš vidieť, permanentný make-up má isté výhody aj nevýhody. Je len na tebe, čo z toho ovplyvní tvoje rozhodovanie. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty