Žena sa usmieva a ukazuje pekné zuby

Vďaka úsmevu dokážeš zaujať mnohých ľudí a aj ty sama vyzeráš lepšie, keď sa usmievaš. Aby si sa ale nemusela hanbiť, mala by si mať pekné zuby, o ktoré je dôležité sa starať. Aj keď možno nie sú najrovnejšie, je dôležité, aby si sa im venovala.

Správna starostlivosť o ústnu dutinu je preto nevyhnutná. Ak aj ty túžiš po pekných zuboch, je dôležité, aby si začala dodržiavať týchto 6 tipov.

Správne čistenie

Pravidelné a správne čistenie zubov je základom a mala by si to robiť aspoň dvakrát denne po dobu dvoch minút. Dôkladne si čisti aj medzizubné priestory pomocou zubnej nite alebo medzizubnej kefky. Nezabúdaj na jazyk, na ktorý môžeš použiť škrabku. Rovnako by si to mala celé zakončiť ústnou vodou.

Žena ukazuje zuby
zdroj: Unsplash/Michael Dam

Vyber si vhodné pomôcky

Zubnú kefku si vyberaj s jemnými štetinkami, ktoré nebudú dráždiť tvoje ďasná. Veľkosť medzizubnej kefky zase prispôsob tomu, aby sa pohodlne dostala medzi zuby. Čo sa týka zubnej pasty, vyber si takú, ktorá pomáha posilňovať zubnú sklovinu a chrániť pred kazom. Ak trpíš citlivými zubami, zvoľ pastu pre citlivé zuby.

Pozor na to, čo ješ

Strava, ktorú ješ, má veľký vplyv na zdravie tvojich zubov. Vyhni sa nadmernej konzumácii sladkostí a nezdravých jedál, pretože cukry a kyseliny v týchto potravinách môžu spôsobiť kaz a poškodiť zubnú sklovinu. Snaž sa zahrnúť do svojho jedálnička potraviny bohaté na vápnik, ako sú mliečne výrobky, brokolica, mak a podobne. Vápnik je dôležitý pre silné a pekné zuby.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty