Český raper Paulie Garand predstavuje spolu s producentom DJ-om Wichom novinku Nic víc, v ktorej sa spojili so slovenským spevákom Martinom Císarom.

Som rád, že môžem byť súčasťou tejto spolupráce. Paulie Garand a DJ Wich sú pre mňa výrazné mená. Mám pred nimi obrovský rešpekt, práve preto som sa na túto prácu veľmi tešil,“ vyznal sa Císar.

Pieseň je zároveň prvým singlom z pripravovaného spoločného albumu Paulieho Garanda a DJ-a Wicha, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta 20. mája. Skladbu pritom symbolicky nahrali ako prvú z celej štúdiovky.

Umelci v piesni vyznávajú svoje pocity súvisiace s hudbou a s ich kariérou. Císar sa podľa vlastných slov s myšlienkou skladby okamžite stotožnil a zhrnul ju vo svojom refréne. Demoverziu piesne naspieval ešte v Bostone, v Prahe ju nahrali spoločne až o niekoľko mesiacov neskôr. „Teším sa z tohto počinu a som zvedavý na celý ten album. Myslím, že to bude silné,“ podotkol mladý spevák.

Videoklip, v ktorom účinkujú všetci traja autori piesne, vznikol, rovnako ako samotná nahrávka, v Prahe. Interpreti ho nakrútili v spolupráci s Forward Creatives. V klipe vystupuje aj Garandova priateľka, slovenská speváčka Alžbeta Ferencová známa aj pod umeleckým menom Zea.

Paulie Garand, vlastným menom Pavel Harant, je český rapper a producent, ktorý vydal od roku 2010 šesť štúdiových albumov (Harant, V hlavní roli, Molo, Boomerang, Nirvana, DANK). Spolu s rapperom Lipom vytvoril projekt BPM (Básníci před mikrofonem), v rámci ktorého vznikli albumy Slova (2007) a Horizonty (2009). Spoločne získali tiež cenu Akadémie populárnej hudby v kategórii Hip Hop a RnB. Medzi Garandove najznámejšie skladby patria Molo, La Familia, Boomerang, Tuláci, Hladina, Pavučina lží, L.B.C., Play či Návraty.

DJ Wich, vlastným menom Tomáš Pechlák, je hudobný producent a DJ pôsobiaci v Česku a na Slovensku najmä na hip-hopovej scéne. Dídžejingu sa začal venovať v roku 1998. Za sebou má projekt Indy & Wich a niekoľko spoluprác s rapperom LA4. V roku 2002 vydal album My 3. O štyri roky neskôr bol s albumom Hádej kdo… nominovaný na cenu Anděl. V roku 2007 vyšla štúdiovka The Chronicles of Nomad v spolupráci s americkým rapperom Nironicom a rok na to uzrela svetlo sveta jeho producentská nahrávka The Golden Touch, na ktorej sa objavili zahraniční hostia ako Lil Wayne, Talib Kweli, hip-hopové duo M.O.P., Kurupt, Raekwon a ďalší. Jeho produkcie si obľúbili mnohí českí i slovenskí rapperi, ktorí s ním často spolupracujú na svojich albumoch. Na konte má tiež hudbu k filmom Gympl (2007) a Ulovit miliardáře (2009).

 

Zdroj: SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.