Každá z nás má s láskou vo svojom živote iné skúsenosti. Kým niektorá v nej vidí zmysel života, iná si užíva svoju slobodu. Na druhej strane sú tu aj tie, ktoré mali šťastie a našli si svoju spriaznenú dušu, a tie, ktorým sa to akosi nedarí, aj keď by to chceli. Patríš k tým, ktoré to šťastie nemajú? Zisti, či nerobíš niektoré z nasledujúcich vecí.

Máš nereálne nároky

Áno, každá z nás by chcela mať po boku pána dokonalého. Ale uvedom si, že taký neexistuje. Ani ty nie si slečna perfektná. Každý má svoje dobré aj zlé stránky. Ide o to, že v láske ich berieme ako celok, ktorý tvorí osobu, s ktorou chceme žiť.

Rôzne filmy či sociálne siete ťa možno ovplyvnili natoľko, že čakáš, že narazíš na chlapa, ktorý bude ako z časopisu. Dokonalý výzor a správanie gentlemana roka. Človek bez chyby je však nudný, no nie? Prestať odmietať dobrých chlapov iba kvôli hlúpostiam, na ktorých v konečnom dôsledku vôbec nezáleží.

Priveľmi tlačíš na pílu

Možno nie si extra vyberavá, práve naopak, si rada, keď máš nejakú známosť. A hneď na začiatku si to pokazíš tým, že priveľmi predbiehaš udalosti. Vzťah by mal napredovať prirodzene, aby ste sa dobre spoznali. Nechci sa po dvoch týždňoch známosti sťahovať do spoločnej domácnosti. Ani na treťom rande nemusíš hovoriť o tom, akého psíka by ste mohli mať na dvore, keď budete mať deti.

Nezamerala si sa na seba, a už chceš v živote niekoho iného

Je to pravdá odveká, že najprv musíš vedieť žiť sama so sebou a urovnať si vlastné veci, aby ti do života mohol vstúpiť niekto iný. Láska neprichádza vtedy, keď ju čakáš na okne. Príde vtedy, keď to budeš najmenej čakať. A to nie je iba fráza.

Uži si svoju slobodu, venuj sa tomu, čo ťa baví a až budeš pripravená, vyšleš signál, na ktorý sa niekto chytí. Lebo šťastie privoláva ďalšie šťastie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.