Flying Banana – cestuj za pár šupiek, to je názov cestovnej kancelárie Patrika Palugu. Všetko začalo s obyčajným blogom s cestovateľskými tipmi. Dnes sa jeho zájazdy vypredajú už za pár hodín. Niektorých záujemcov musel dokonca od jeho bláznivých zájazdov slušne odhovoriť.

Ahoj Patrik, najskôr nám povedz niečo o sebe, odkiaľ pochádzaš, kde si študoval?

Ahojte, som chalan z Oravy, ktorý má rád výzvy, dobrodružstvo a snaží sa žiť život na 120%. Cestovanie a spoznávanie sveta nám ponúka toto všetko naraz, lebo každá jedna cesta prinesie vždy niečo nové. Už počas štúdia som bol otvorený všetkých možnostiam, ktoré mi boli poskytnuté. Po 2 rokoch pôsobenia na Gymnáziu P.O.H v Dolnom Kubíne som odcestoval do USA, kde som študoval 3. ročník na strednej škole v Kentucky.

Mojím cieľom bolo zdokonaliť sa v angličtine a po roku sa vrátiť naspäť na Slovensko a zmaturovať, ale život nám to niekedy zariadi inak a mne sa podarilo ukončiť štúdium v Amerike aj s maturitou počas jedného roka.

Vďaka štúdiu v Amerike som sa už ako tínedžer dokázal osamostatniť a taktiež ma to naučilo disciplíne, ktorú musí človek mať, aby dosiahol výsledky, keď si chce plniť svoje sny. Mám pocit, že keď je človek odkázaný sám na seba dokáže fungovať omnoho efektívnejšie.

Po maturite moje kroky smerovali na univerzitu do Krakowa. Počas piatich rokov štúdia medzinárodného biznisu v poľskom jazyku som využil naplno aj program Erasmus vo francúzskom mestečku Juan les Pins na SKEMA business school. Tri a pol mesiaca v perfektnej škole na Azurovom pobreží bola ešte väčšia motivácia pracovať v cestovnom ruchu.

Moja študentská jazda v rôznych kútoch sveta ma naučila jednu vec – keď sa chce, všetko sa dá, len treba byť flexibilný, otvorený možnostiam, pozitívne naladený aj mimo komfortnej zóny, lebo práve tam to všetko začína.

Čo bolo prvotným impulzom na založenie Flying Banana? Ako vyzerali vaše začiatky? Čo bolo najťažšie na rozbiehaní vášho biznisu?

Cieľom založenia blogu Flying Banana – „cestuj za pár šupiek“ bolo naučiť Slovákov cestovať lowcost. Chcel som sa podeliť o vedomosti a skúsenosti, ktoré som získal počas cestovania svetom. Pridával som na Facebookový funpage internetové odkazy na akciové letenky a ubytovania. Tým som sa snažil odpovedať ľuďom na otázku, odkiaľ beriem peniaze na tak drahé destinácie. Následne ma začali ľudia kontaktovať, aby som im pripravil dovolenku, našiel lacný let alebo či by sa mohli pridať na niektorú z mojich výprav do sveta.

Zdroj: startitup.sk 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.