Každý človek, ktorý ma pozná osobne vie, alebo aspoň tuší, že zbožňujem všetky druhy kaviarní a cukrární – zbožňujem tú neopísateľnú vôňu praženej kávy či bylinkového čaju ihneď po otvorení dverí, zbožňujem koláčiky, ktoré nie len vyzerajú, ale aj chutia famózne a keď sa k tomu pridá útulný interiér, som v siedmom nebi a môj deň pokazí už len málokto.

Keď som nedávno zavítala do cukrárne Elisabeth Patisserie, napriek podtitulu „Paríž v srdci Nitry“ som nečakala, že budem po vstúpení až tak očarená francúzskym interiérom plným pestrých farieb a drobných, prepracovaných detailov. Čo si budeme hovoriť, sladká ponuka netradičných koláčikov a tradičných  francúzskych makroniek na mňa tiež urobila veľký dojem. Ak si ako dieťa milovala Paríž alebo jeho krásu obdivuješ doteraz, určite si prídeš na svoje. Na pár sekúnd možno aj uveríš, že sa v meste snov nachádzaš a že si svoju dennú dávku sladkého pokušenia vychutnávaš priamo na pobreží Seiny.img_4689Výber cukrárne je široký a verím, že sa bude páčiť aj náročným zákazníkom – cheesecaky, raw koláče, torty, spomínané makrónky v sladkej či slanej verzii, tartaletky, rôzne druhy kávy, sypané a čerstvé čaje, milkshaky či limonády – podľa sezóny si určite vyberieš niečo tvojmu srdcu a najmä žalúdku lahodiace. Za luxusne vyzerajúcim interiérom nezaostávali ani luxusne vyzerajúce koláčiky. Ja osobne som mala problém vybrať si iba jeden, každý z nich sa na mňa tak pekne usmieval!

img_4724img_4727Nakoniec padla voľba na gaštanovú tortu, na chladné jesenné dni ju môžem určite odporučiť. Taktiež som od mojej kamarátky ochutnala Oreo cheesecake, ktorý bol síce výborný, no nezabodoval tak ako Oreo cheesecake v kaviarni, ktorú vám predstavím možno niekedy v budúcnosti.img_4686img_4692

Pre milovníkov raňajok a spáčov zároveň, si pre vás Elisabeth Patisserie pripravila raňajkové menu až do 11:30.V ponuke nájdeš nie len sladké variácie, ako napríklad tradičné croissanty, no na svoje si prídu i milovníci slaných raňajok. Za raňajkové menu doplnené o kávu, čaj alebo ovocný džúš zaplatíš 3,99 €.

img_4731Ak si niekedy spravíš výlet do Nitry, myslím si, že kaviareň Elisabeth Patisserie na Kupeckej ulici nesmie na tvojom to-do liste chýbať. A ak budeš náhodou hľadať Paríž na Slovensku, jednoznačne hľadaj v Nitre.

fotografie: autorka článku

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.