Chcem ti len povedať pár vecí alebo ťa upozorniť na niekoľko chýb, tvojich chýb.

Pouč sa prosím.  Nebuď niekto iný a nechci ani byť ako ktokoľvek iný. Ľudia sú plný paradoxov a vnútorných rozporov, ktoré jednoducho nemajú riešenie. Každý má však vlastné rozpory a paradoxy a tým sme unikátni. Nestrácaj ani sekundu hraním sa na niekoho kým nie si.

Keď si si istá, hoci len na milisekundu, že si našla lásku, nezatváraj pred ňou oči. Nezáleží v akej je podobe. Neignoruj to, len pre to, že to nezapadá do tvojej skladačky. Raz to pominie a ty môžeš zmeškať svoj vlastný osud.

Prejavuj svoje emócie. Všetky! Keď ťa niekto poteší, objím ho. Ak si smutná, plač. Ak ťa niekto nahnevá, krič. Ak niekoho miluješ, povedz mu! Tvoj život nemôže skončiť ako 82 ročné čakanie na nič.

Nečakaj na zázraky. Nečakaj na nič. Nikto alebo nič ťa neobjaví. Za všetko čo chceš musíš bojovať, zázraky si treba zaslúžiť.

 Nevyžaduj od ľudí, že budú do teba vidieť. Ak chceš aby ťa chápali, musíš im všetko vysvetliť. Nikdy neočakávaj, že budú automaticky vedieť ako sa cítiš len z toho, akým spôsobom sa na nich ráno po prebudení pozrieš. Opíš im to, ukáž…

 Vždy je tu niekto pre teba, vždy! Tvoja sestra, brat, tvoji rodičia, kamaráti. A ak nie tak potom som tu ja. Som tu a vždy budem. Keď sa stane hocičo, chcem aby si to vedela. Pomôžem ti za každých okolností. Pamätaj si to, je to dôležité.

Všetko je pominuteľné. Každé zlé obdobie má svoj koniec, a preto nestrácaj nádej, seba a svoj úsmev.

 Neklam si. Nedávaj si žiadne falošné nádeje a nestavaj falošné zámky šťastia. Buď sa rozbijú alebo v nich nebude mať kto bývať. Skús sa na všetko pozerať objektívne. Je lepšie byť na konci prekvapený ako sklamaný.

Rozhoduj sama za seba a tak aby to najlepšie vyhovovalo práve tebe. Byť ohľaduplný je skvelé ale ľudia vo všeobecnosti sú sebeckí. Nie je to kritika spoločnosti, je to fakt.. Preto sa o seba musíš starať najlepšie ako vieš. Ty si predsa ten človek s ktorým žiješ 24 hodín denne. Prepichni si nos ak sa tak cítiš lepšie, prefarbi si vlasy namodro, nechaj si vytetovať ružového jednorožca. Ak sa tak cítiš viac sama sebou, poď do toho!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.