Koniec teplého počasia a začiatok nových povinností. Škola, menej pohybu a viac stresu, to však hneď neznamená, že musíš tento čas stráviť len nezmyselne nad knihami, ktoré ťa nebavia. Melancholické počasie sa dá zvládnuť aj inak a ja ti prinášam moje tipy, s ktorými toto obdobie prežiješ plnohodnotne a s úsmevom.

Čítaj

Nemusí ísť stále len o učebnice, ktoré nám zvyčajne len zaberajú kopec miesta a iba pohľad na ne nám vezme množstvo energie. Stačí, ak každý deň prečítaš len kapitolu z tvojej obľúbenej knihy a ver mi, nakoniec to nebude len kapitola. Pri čítaní kníh si oddýchneš a zrelaxuješ hlavne myseľ.

Relaxuj

Dostatočný relax je dôležitý v každom období, no v období zmeny počasia a viacerých povinností, je ešte dôležitejšie nájsť si čas na oddych. Po dlhom dni v škole alebo práci je naozaj dobré urobiť niečo pre odľahčenie a zlepšenie dňa. Skús si pozrieť medzi učením nejaký seriál, ktorý ťa privedie na iné myšlienky alebo si priprav dobré jedlo, na ktoré si mala chuť celý deň.

Zelený čaj

Nezabudni hydratovať. V jesennom období si zvyčajne pochutnáme na rannej káve, ale občasná zmena je tiež dobrá. Zelený čaj s medom sa do daždivých dní hodí naozaj skvelo. Skús ho skombinovať s dobrou knihou a pohľadom z okna na daždivé počasie a verím, že melanchóliu zvládneš na jednotku.

Cvičenie

Cvičenie pomáha na budovanie imunity, no taktiež ti dodá kopec energie pre ďalšie činnosti. Po všetkých ranných povinnostiach máš pocit, že už nevládzeš, no skús si dať malý tréning alebo kratšiu prechádzku na čerstvom vzduchu. Skús aj cvičenie s obľúbenou hudbou, ktorá ti dodá viac motivácie k cvičeniu.

Detox

Oddych od alkoholu, koniec festivalov a zmena jedálnička? To všetko môžeš zmeniť práve v tomto období, kedy máme veľa iných povinností, no malý detox nezaškodí. Oddýchni si od ľudí a prečítaj dobrú knihu. Vymeň sobotnú párty za posedenie pri káve alebo skús zmeniť rannú kávu za dobré raňajky. Určite ti to dodá viac energie do ďalších dní.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.