unsplash.com

Šťastie. Ako by som si vysvetlila toto slovo a čo pre mňa vôbec znamená?
Ráno keď otvorím oči, zobudím sa vo svojej mäkkej posteli a vidím ako vonku žiari slnko, už to pre mňa znamená šťastie. Každá maličkosť, každá osoba či domáce zvieratko, čo vidím každý deň, mi vyčaruje úsmev na tvári. Šťastie pre mňa znamená mať rodinu, mať domov a mať možnosť okúsiť kúsok zo sveta. Ako ale dosiahnuť šťastnejší a pohodovejší život?

1. SNÍVAJTE, PLÁNUJTE
Už ako malé deti sme snívali o bábikách, o tom, ako budeme robiť prácu svojich snov, že budeme mať krásnu rodinu a podobne… dospelí ľudia často zabúdajú snívať, čo nie je vôbec dobré. Hovoria, ako majú veľa práce a vôbec neoddychujú, ale ten čas sa tam nájsť dá. Najlepšia voľba však je využiť ho na predstavy a sny. Keď budete túto činnosť aplikovať do svojho života čoraz častejšie, uvidíte, že dostanete chuť ten sen zrealizovať. A zo sna sa tak stane cieľ. Založte si diár, zapisujte si denné záznamy, citáty, ktoré vás motivujú dostať sa k tomu cieľu bližšie a hlavne buďte trpezliví.

2. TRPEZLIVOSŤ RUŽE PRINÁŠA
Ďalší krok nadväzuje na ten prvý. Trpezlivosť, pevné nervy a vytrvalosť je niečo, čo budete potrebovať každý deň. Ak tieto tri úkony nespĺňate, mali by ste na tom začať pracovať. Veľmi rýchlo sa vám kvôli tomu môže stať, že keď idete za svojím cieľom, krok po kroku, príde prekážka a bum! Prekážka vás odradí a vy ako inak, s tým cieľom skoncujete. Uvedomte si, či vám to za to stojí s tým začať, alebo sa na to vykašlete s výčitkami svedomia.

zdroj: unsplash.com

3. BUĎTE VĎAČNÍ, POMÁHAJTE
Teraz je obdobie také, že ľudia málo ďakujú za to, čo majú alebo koho majú. Napríklad takým rodičom by sa malo ďakovať každý deň… za teplé jedlo, za domov, za lásku, ktorú nám dávajú, za porozumenie… Všade okolo nás sa dá nájsť niečo, za čo by sme mohli ďakovať.
Robíte nejaký šport, finančne vám pomáhajú najmä rodičia a tréneri vás učia. Už tu by sa mala prejaviť istá vďaka. A samozrejme nezabúdajte na kamarátov, ktorí tu pre vás boli vždy a sú, keď je treba a pomáhajú vám. Skúste to isté robiť aj vy pre ostatných, všetko sa vám raz vráti.

4. ROZVÍJAJTE SA
Už dlhšie chcete začať cvičiť, chcete začať chodiť na kurzy angličtiny alebo niečoho podobného? Len tak by vás taký nápad nenapadol. Základ je ale otázka, či by ma to bavilo a či do toho dám všetko. Pokiaľ začnete s nejakou aktivitou, ktorá by vás urobila šťastným a zároveň zdravším, či inteligentnejším… váš život sa zmení k pozitívnemu a budete mať zo seba väčšiu radosť ako predtým.

zdroj: unsplash.com

5. SILA
Nemám teraz na mysli fyzickú silu, ale tú psychickú. Každý človek je inak silný. Snažte sa, aby z vás vyžarovala pozitívna energia, usmievajte a všetko toto sa vám neskôr od druhých ľudí vráti. Keď si stanovíte cieľ, choďte si za ním, nepočúvajte kecy druhých ľudí, ktorí o vás hovoria, že to nedokážete. Je to lož! Ty, ty aj ty, vy všetci si choďte za svojimi cieľmi, povedzte si: „áno, som silná, dokážem to a prídem do cieľa.“ A napokon, keď budete v cieli, budete ten najšťastnejší človek vo vesmíre a budete na seba hrdá/ý, že ste si splnili cieľ. A potom budete motivovaný ešte viac, takže v tom nezabudnite pokračovať. Je to len o vás, o vašej sile a nervoch.

Dúfam, že som vám dala aspoň nejaké rady a tipy k správnej motivácii a krajšiemu životu, a verím, že ak začnete aplikovať čo i len jeden z nich, život budete mať o dosť krajší.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife