Pandémia koronavírusu výrazne zamiešala karty aj v sezónnych módnych trendoch. Nemôžeme sa túlať po nákupných centrách a hľadať, či nám niečo nepadne do oka. To však neznamená, že nenakupujeme vôbec. Všetko nakupujeme online a kuriéri majú čo robiť, aby nám stihli všetky naše zásielky doručiť včas.

Módny vyhľadávač GLAMI.sk preskúmal dáta užívateľov a predstavil trendy, ktoré dodajú našim outfitom štýl aj počas home officu. Naše nákupné správanie sa veľmi zmenilo a kupujeme oblečenie, ktoré sme doteraz kupovali len vtedy, ak sme ho už naozaj potrebovali.

Tepláky alebo teplákové súpravy

Na prvom mieste sú jednoznačne pohodlné tepláky a teplákové súpravy, v ktorých nám je doma najlepšie. Podľa zistení pravidelného prieskumu Fashion (Re)search stúplo vyhľadávanie teplákových súprav až o 139 %. Užívatelia odložili „nepohodlné” džínsy či nohavice a rozhodli sa zaobstarať si štýlové, ale hlavne pohodlné, tepláky alebo rovno teplákové súpravy.

Môžu sa v nich cítiť príjemne a zároveň vyzerajú štýlovo. Tepláky sa nestali uniformami iba na home office, ale dámy ich vedia skombinovať aj do outfitov na prechádzky či nákupy.

zdroj: GLAMI

Nazúvacie šľapky

Minuloročnému vyhľadávaniu na GLAMI dominovali nazúvacie šľapky (+790 %). Medzi tie najžiadanejšie rozhodne patrí značka Birkenstock. Tieto pohodlné šľapky slúžia nielen ako dobré „prezúvky” na doma, ale v lete ich môžeš využiť aj na vonkajšie nosenie. Nájdeš ich v rôznych motívoch a prevedeniach, takže aj napriek pohodliu budeš stále štýlová.

zdroj: GLAMI

Široký strih nohavíc

Pohodlie kraľuje aj mimo domova, a preto nie je žiadnym prekvapením, že jedným z trendov tohto roka sú podľa Vogue široké nohavice. Návrat zažívajú 70. roky. Potešia nielen väčším pohodlím ako skinny džínsy a cigaretové nohavice, no zároveň vykúzlia krásnu siluetu ženskej postavy. Odporúčame si zaobstarať aspoň jeden kúsok. Elegantnejšie nohavice do práce alebo nadčasové džínsy sa rozhodne nestratia v žiadnom šatníku.

zdroj: GLAMI

Župany a nočná bielizeň

S rastúcim množstvom času stráveného doma si mnohí zákazníci uvedomili, že ich možnosti domácich outfitov (pyžamá, spodná bielizeň, nočné košele) potrebujú osviežiť novými kúskami. Interné dáta GLAMI hovoria o tom, že vyhľadávanie a objednávky županov vzrástli za minulý rok takmer o 135 %, spodné prádlo v tesnom závese o 108 % a pyžamá o 88 %.

zdroj: GLAMI

Športové oblečenie

Sedavá práca a nedostatok inej aktivity z dôvodu pandemických opatrení vedie mnohých ľudí k tomu, aby začali športovať. Či už si vyberú domácu jógu, posilňovanie alebo beh vonku, na všetky športy je potrebné mať aspoň zopár základných kúskov. Táto kategória oblečenia stúpala výrazne aj minulý rok (+728 %) a bude jedným z trendov aj tohtoročnej jari, keďže teplé počasie ľudí  nabáda k podstatne častejšiemu tráveniu času vonku v prírode. Kvalitné legíny, športové/bežecké tenisky a funkčné kúsky budú určite patriť k vyhľadávaným produktom tejto jari.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.