instagram.com/shakira & instagram.com/nellyfurtadogr

Pamätáš si na tie časy, keď si hudobné klipy sledovala iba v televízore, keď začal hudobný program? Mali sme obľúbené speváčky, na ktoré sme sa „hrali“, a tancovali sme na ich pesničky s ovládaním v ruke (lebo to bol predsa mikrofón). Tieto ženy sa nám vpísali do pamäti najviac, a aj tie desaťročné skladby v nás stále vyvolajú dobrú náladu.

Jennifer Lopez

Kto by nemiloval túto divu? Jenny alebo aj J. Lo., je stále veľmi úspešná speváčka, ktorej to na pódiu nesmierne pristane. Okrem hudby má nadanie aj na tanec či herectvo, a nikto by netipoval, že už o pár dní bude mať 51 rokov. Ani sa nám nechce veriť, že je to už 20 rokov od doby, kedy sa jej meno začalo šíriť svetom. A aj napriek tomu ťa jej dnešná tvorba roztancuje tak, ako keď si kedysi počula, že začína melódia piesne Let’s get loud.

Shakira

Táto kolumbijská kráska vydala svoj prvý album už v 13 rokoch, čo bolo presne 30 rokov dozadu. Pomaly prerážala s piesňami v španielčine, až kým nevydala svoj prvý album v anglickom jazyku. To bolo v roku 2001 a odvtedy žne celosvetovú slávu. Podobne ako J. Lo. stále vyzerá skvele a naplno koncertuje. No a keď spomenieme slová Whenever, Whenever, je jasné, aká melódia ti práve v hlave začala hrať.

Fergie

Aj táto, dnes už 45 ročná americká speváčka, bola kedysi naším idolom. Fergie sa už od detstva pohybovala v šoubiznise, no preslávila ju až rola vokalistky v skupine The Black Eyed Peas. I keď sa kapele dostalo celosvetovej pozornosti, Fergie skúsila aj sólo kariéru. A to rovnako úspešne. Pri piesni Big girls don’t cry, sme všetky aj tak plakali, a pri Fergalicious sme dvíhali zadok z gauča.

Nelly Furtado

V čase, keď sa na sólo cestu vydala Fergie, v hudobnom priemysle vo veľkom prerazila aj Nelly Furtado s albumom Loose. Táto kanadská speváčka si už v roku 2000 s prvým albumom spravila meno, no úplne prerazila až o 6 rokov neskôr. Medzitým sa venovala aj mamičkovským povinnostiam. Ak si pustíš pieseň Promiscuous alebo Maneater, okamžite sa vrátiš v čase.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife