pexels.com

Toto je pre TEBA. 

Toto je pre teba v tých dňoch, kedy si myslíš, že si nezaslúžiš dobré veci v tvojom živote. Toto je pre teba v tých dňoch, kedy si myslíš, bez ohľadu na to ako veľmi sa snažíš a čo robíš, že sa nikam neposúvaš. Toto je pre teba v tých dňoch, kedy sa cítiš bezcenne. Pretože určite taká nie je.

V tých ťažkých dňoch si pamätaj, že robíš to najlepšie, čo môžeš. Musíš to brať na vedomie. Musíš brať na vedomie to, čo dávaš ostatným: tvoju lásku, tvoj čas a tvoju energiu… pretože všetky tieto veci sú tvojou hlavnou súčasťou toho, kým si.

zdroj: pexels.com

Dávaš príliš veľa zo seba ľuďom, ktorí si to nezaslúžia? Dávaš príliš veľa zo seba tým, ktorí to neocenia a nepoznajú tvoju hodnotu? Naozaj dovoľuješ ostatným meniť tvoje názory? 

Naozaj dúfam, že nie. Všetci vieme, že jediná osoba, ktorá by mala určovať tvoju hodnotu si ty sama. Nie muž, ktorý ti zlomil srdce. Nie žena, ktorá ťa využila. Nie priateľ, ktorý s tebou zaobchádzal škaredo.

TY. Koniec príbehu. 

Sú v tvojom živote ľudia, ktorí ti stále ubližujú a nerešpektujú ťa? Nechaj ich odísť. Dokonca aj keď to bude bolieť. Dokonca aj keď budeš plakať niekoľko dní. Musíš prekonať bolesť a odísť, pretože nakoniec to nebude tvoja strata, ale ich.

zdroj: unsplash.com

Chceš mať pri sebe ľudí, ktorí v teba veria. Chceš mať pri sebe ľudí, ktorí ťa podporujú, ktorí ťa motivujú a nakopnú tým správnym smerom.

Rešpektuj sa natoľko, aby si nechala odísť niekoho, kto nevidí tvoju cenu. Aby si nechala odísť niekoho, kto s tebou zaobchádza zle. Ty si tá, ktorá o tom môže rozhodnúť.

Rozmýšľaj o tomto: keď myslíš na veci, ktoré sú pre teba dokonalé alebo na ktorých ti veľmi záleží, máš dve možnosti. Buď sa sklameš alebo sa potešíš. Táto zodpovednosť je len na tebe. Rovnako to funguje s tvojou hodnotou. Máš moc ju znížiť alebo zvýšiť. A túto zodpovednosť by nikdy nemala mať iná osoba. Len ty.

Stojíš za to!

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating