Pamätaj si, že nikdy nie si sama. Samota je nechcený a nezvaný votrelec. Najskôr prichádza pomaly a postupne ťa prehĺta rýchlejšie a rýchlejšie. Využíva podvod, aby ťa presvedčila, že to, čo robí, je zbytočné, a tvoja existencia nie je potrebná pre tento svet.  

Zaútoči vtedy, keď sa cítiš najosamelejšie a zhasne všetku nádej. Je jedno, že máš veľa priateľov, vtedy sa cítiš úplne sama. Chcem len, aby si vedela, že tvoje pocity sú úplne normálne. Dnes máme veľký problém so samotou, každý chce byť individuálny a máme problém so vzťahmi. Chcem, aby tí, ktorí majú pocit, že potrebujú trochu extra lásky, vedeli, že na tom nie je nič zlé. Že je v poriadku, ak sa tak cítiš.

Mnoho ľudí prechádza ťažkým obdobím, a aj keď to možno nevieš, existuje veľa ľudí, ktorí neustále bojujú so svojimi démonmi. Ver mi, že sa to zmení a ty budeš opäť šťastná. Momentálne však potrebuješ takéto obdobie vo svojom živote. Sľubujem, že život bude úžasný.

zdroj: unsplash.com

„Človek sa ide zblázniť, keď nikoho nemá. Nezáleží na tom, kto to je, len aby bol pri tebe. Ver mi, človek časom ochorie zo samoty.“ — John Steinbeck 

Osamelosť môže byť ťažká. Myslíš si, že budeš navždy sama. Niekedy si na to zvykneš, pretože si myslíš, že je lepšie byť schovaná, ako nebezpečne vystúpiť a zraniť sa. Existuje však osamelosť, ktorá môže byť posilňujúcou. Keď sa osamelosť stane tvojim priateľom, nebudeš sa jej už báť.

Osamelosť bude v tvojom živote vždy konštantná, aj keď si obklopená ľuďmi. Cítiš sa osamelo zakaždým, keď si nepochopená. Cítiš sa osamelo zakaždým, keď niekto, koho miluješ, odíde z tvojho života. Cítiš sa sama, keď nikto nepodporuje sny alebo vízie.

Takže namiesto toho, aby ste sa na to pozerali ako na nepriateľa, skúste ho prijať ako drahého priateľa, pretože to vyžaduje odvahu stáť osamote a niekedy nájdete tú odvahu, keď sa nebojíte tmy. Keď sa nebojíte chodiť sami. Keď sa nebojí vedenia.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.