Krásny chrapľavý hlas, ktorý zaujal celé Slovensko, útle žieňa, no obrovský živel. Tak by sa dala opísať účastníčka speváckej súťaže Superstar, Karmen Pál-Baláž, ktorá svoju kariéru naplno odštartovala a teraz dáva von jeden hit za druhým.

Karmen pred týždňom vydala svoju ďalšiu skladbu s názvom Nie je to len mnou, ktorú natáčala v okolí svojho domova. Pieseň je krásnym love songom a je v skratke o tom, že keď máme pri sebe niekoho, kto nás podporuje, tak ide všetko ľahšie. Ako sama priznala, táto skladba má úzku spojitosť aj s jej súkromím, keďže momentálne prežíva krásne zamilované obdobie. Našla si sa v tom aj ty?

Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli Karmen trochu vyspovedať, získať pikošky z natáčania, ale zistiť aj to, ako prežíva karanténu.

Ako sa máš v týchto časoch? Zasiahla ťa táto situácia aj v tvorení?

V období, keď sa niečo s hudbou a so mnou pohne, sa mám stále veľmi dobre. Teším sa z mojej novej skladby, ktorú som nedávno vydala, mám radosť zo spätnej väzby od ľudí. Čo sa týka pandémie a lockdownu, tak viackrát som si už vyskúšala povinnú karanténu, ale zdravie sa ma drží, takže to je hlavné. 

Čo teraz najradšej robíš vo svojom voľnom čase?

V peknom počasí veľmi rada trávim čas vonku v prírode, s celou rodinou a so zvieratkami. Konečne po veľmi dlhej dobe začínam pomaličky znovu skúšať s mojou kapelou. S nádejou sa pripravujeme na koncerty, ktoré veríme, že sa už čím skôr vrátia do našich životov. Pred nedávnom som sa dokonca začala učiť hrať na gitare a veľmi ma to baví.

Tvoja nová pieseň je o láske, ale pamätáme si ťa viac ako rockovú speváčku. Našla si sa aj v takýchto jemnejších baladách?

Mám rada aj jedno aj druhé. Je to úplne o niečom inom. Ale piesne hlavne majú v poslucháčovi a rovnako aj v spevákovi vyvolať emóciu. Aj pri speve rockových či aj popových baladách mám pocit, ktorý ma veľmi napĺňa, a myslím, že to je to hlavné.

Ako dlho trvala príprava tvojej novej skladby?

Je to podľa mňa dosť individuálne. V tomto prípade so singlom „Nie je to len mnou“ to bol dosť zdĺhavý proces kvôli neustálym zmenám v opatreniach. Myslím, že niekedy v septembri som prvýkrát začala komunikovať s autorom Jančim Kmecom. Vtedy znela ešte inak, ale po pár stretnutiach sme ju upravili do výslednej podoby.

Hneď, ako som mohla, som sa vybrala do Košíc do štúdia Hook Fabrique, kde sa o výsledné znenie postaral Filip Kluknavský, producent skladby a gitarista z mojej novej kapely. Nakoniec som vďačná za to, že sme ju vedeli nahrať ešte pred Vianocami. Potom skladba už čakala len na ten správny čas. Do zrealizovania nápadu sa so mnou pustil šikovný fotograf Lukáš Koska.

Dobre sa mi s ním spolupracuje, som rada, že mi lyric video natočil práve on a nafotili sme aj pár záberov s podobným nádychom a gitarou, hneď v ten deň.

Nový videoklip je natočený v tvojom okolí na Silickej planine, prečo si si zvolila práve túto lokalitu?

V okolí máme toho veľmi veľa krásneho, ale nakoniec vyhrala Silická planina, na ktorú vidím každé ráno z okna, keď sa zobudím. Presne na tom mieste, kde sme natáčali, som bola deň pred tým pri západe slnka. Malo to svoje čaro, a preto sme sa tam vrátili s celým tímom a nápad zrealizovali.

Pri natáčaní a fotení okrem Lukáša nám bola veľmi nápomocná celá moja rodinka a mám radosť z toho, že sme to spoločne zvládli.

Prezradila by si nejakú pikošku z natáčania?

Ako ja to už pri natáčaniach väčšinou mám, bola mi neskutočná zima. Hore na planine fúkal silný vietor. Keďže je video na jeden záber, je to bez prestrihov. Dobrých pár pokusov sme už mali za sebou, lebo nás stále niečo prerušilo. Keď v polovici pesničky sme stretli ľudí, niekedy som už bola aj ja nekoncentrovaná a chybne som odspievala text, tak sme museli ísť odznovu.

Pri nerovnosti terénu v lese to Lukáš tiež nemal ľahké, keďže on musel predo mnou s kamerou cúvať. Takže potom pri skoro dokonalej nahrávke sa mi vietor rozhodol odfúknuť klobúk z hlavy, povedala som si, že nevadí a už viackrát nejdeme, lebo mi už bola zima 😀 Aspoň sa budeme mať z čoho usmiať pri pozeraní videa.

K tvojmu imidžu patrí aj klobúk. Máš k tomu nejaký špeciálny príbeh? 

Klobúk ku mne už patrí. Tiež je ale pravda, že ho nenosím len tak hoci kedy. Začala som ho nosiť vtedy, keď som začala hrávať v rôznych kapelách. Odvtedy mi to zostalo, keďže sa v ňom cítim dobre a nezvyčajne na pódiu. Ale má to aj iný dôvod.

V období keď som začala nosiť klobúk, som si všimla, že rovnaký klobúk nosí aj bubeník, ktorý sa mi veľmi páčil. Mimochodom, je to môj „herec“ z klipu „Zažiť ešte raz“, hehe 😀

Máš nejakú svoju skladbu, ktorá ťa baví najviac? Najlepšie sa ti spieva alebo proste je tvoja najobľúbenejšia?

Je ich samozrejme viac a za všetky skladby, ktoré sme nahrali na album som veľmi vďačná.  Ale pár z nich teda spomeniem. Mám veľmi rada napríklad Kúzlo, aj to je jeden z dôvodov, prečo aj album dostal rovnaký názov. Potom je tam Anjel, ktorý bude navždy srdcovka, prvý singel bude vždy len jeden a v mojej speváckej kariére znamená veľmi veľa. Aj novinka Nie je to len mnou sa veľmi rýchlo zaradila medzi moje obľúbené.

Môžeme sa tešiť na ďalšie nové projekty? 

Novým spoluprácam som bola vždy otvorená. Bola som súčasťou už viacerých pekných projektov a každá spolupráca mi niečo dala. Všade som spoznávala nových muzikantov a ja som získavala nové skúsenosti. Naďalej to tak zostáva, že keď príde príležitosť, ja do toho väčšinou idem, lebo nemám čo stratiť, môže ma to jedine niekam ďalej posunúť.

Čo by si na záver odkázala naším čitateľkám?

V dnešných dňoch máme veľmi veľa negatívnych informácií okolo seba, ale snažme sa sústrediť na tie krásne veci okolo, čo nám život ponúka. Aj keď sú to možno maličkosti v každodennom živote, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať nepodstatnými.

Napríklad „darujte“ niekomu úsmev a hneď nie len jemu, ale aj sebe spríjemníte deň. Na záver asi len toľko, že pozdravujem všetkých čitateľov a prajem vám príjemné počúvanie mojej novej skladby. Verím, že vám vyčarí príjemnú náladu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.