Čo si budeme klamať – byť ženou, to je občas náročné nie len na čas a nervy, ale aj našu peňaženku. Produkty od výmyslu sveta nám skončia vždy v nákupnom košíku a pri platení len prevraciame očami. Hovoríme si, že ich potrebujeme, ak chceme vyzerať dobre.

No byť krásnou, to sa dá aj lacnejšie a jednoduchšie. Stačí poznať zopár tajných trikov, ktoré už nejednej žene uľahčili život.

Na belšie zuby vyskúšaj domáce recepty. Ak nemáš problém s ďasnami či sklovinou, efekt bude viditeľný aj bez toho, aby si si kupovala drahé bieliace pásiky.

Keď si potrebuješ pleť vyčistiť hĺbkovo a dostať von čierne bodky či iné nečistoty, vyskúšaj olejové čistenie. Všetko vyjde von aj bez toho, aby si platila kozmetičke. Dávaj si však pozor na výber toho správneho oleja pre svoj typ pleti.

Na pleti sa odráža všetko to, čo sa deje v našom vnútri. Ak sa budeš stravovať zdravo, potom nebudeš mať žiadne problémy, a teda nebudeš potrebovať ani žiadne špeciálne prípravky.

Neumývaj si vlasy každý deň. Naozaj to nepotrebujú a zvyknú si. Len buď trpezlivá. Pri umývaní používaj studenšiu vodu – vlasy budú po nej lesklejšie a ty ešte aj ušetríš.

Drahý kondicionér vymeň za domáci olejový zábal. Postačí ti naň olivový olej a jedno celé vajíčko. Vymiešaj a nechaj ho pôsobiť 15 minút.

Nekupuj si drahé maskary, ktoré sľubujú extra vytočenie. Investuj do klieštikov, ktoré môžeš používať donekonečna a ich nahriatím bude výsledok dokonalý.

Keď sa ti zdajú peelingy na telo zbytočné alebo drahé, vyrob si ten svoj – kryštálový cukor, citrónová šťava a trocha kokosového oleja, aby sa lepšie nanášal.

Rozmixuj ošúpanú uhorku, pridaj trocha vody a nechaj zmraziť vo formách na ľad. Potom si môžeš dané kocky prikladať pod oči, ako rýchlu pomoc pri opuchoch.

Ak máš kruhy pod očami veľmi tmavé, namiesto korektora použi červený rúž a poriadne ho rozblenduj. Červená farba redukuje čiernu a následným prekrytím make-upu bude efekt žiarivejší.

Ako tonikum na mastnú pleť, použi vylúhovaný čierny čaj. Ten má zmatňujúce účinky.

Používaš rozjasňovač iba minimálne? Neinvestuj do neho zbytočne, rovnaký efekt dosiahneš aj tuhým balzamom na pery, ak má jemný perleťový nádych.

Vlny si dokážeš vytvoriť aj bez kulmy. Postačí ti opasok zo županu a máš ušetrený čas aj elektriku! 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.