Zvoní budík. Vstávam, vypínam ho. Čítam správy a vtedy zistím, že som z roboty dostala voľno. Skvelé, a čo teraz? Pozriem von cez okno, slnko pleští ostotristo no môj stav na účte vôbec nebol taký žiarivý a vedela som, že ak vyjdem z domu, určite pôjdem do nákupného centra a nájdem si úplne “racionálne“ vysvetlenie toho, prečo potrebujem nové šaty (veď u nás ide leto), tie chocholaté ružové šľapky (veď som ich chcela už tak dlho, a tu ich majú v akcii), alebo sa nedajbože zastavím v drogérii a ešte väčšie nedajbože v čokoládovni.

Nejdem nikam, šetrím! Rozhliadnem  sa po izbe: “Čo čil?“ Odpoveď bola jednoduchá: “Netflix čil!“

Keď som uvidela v ponuke Outlander, netušila som, že ma jeden seriál prinúti urobiť plány na sťahovanie sa do Škótska, prečítať si článok o Jakobínskych povstaniach, rezervovať si v knižnici celú sériu kníh od Diany Galbadon, poďľa ktorých je tento seriál natočený a začať sa zaujímať o históriu a kultúru. Jediné, čo ma z histórie zaujímalo dovtedy, bol dátum spotreby expirovaných potravín a adrenalín, ktorý prichádzal s ich konzumáciou.

Dovoľte mi teda pár (spoiler free) slov o čom táto TV show je:

Claire Randal, zdravotná sestra, sa po skončení vojny vyberie spolu so svojim mužom na “druhú svadobnú cestu“. Na tej majú v pláne znova sa zblížiť, pretože počas bojov sa na dlhý čas odlúčili. Dovolenka im vychádza a spoločný čas si veľmi užívajú.

The emotions this season are going to take a toll on your heart. #Outlander

A post shared by Outlander (@outlander_starz) on

Avšak, niečo sa stane a Claire, ktorá žila v roku 1945 sa ocitne o 200 rokov v minulosti. Uvedomuje si, že ak chce prežiť, musí sa prispôsobiť tvrdej dobe. Popritom hľadá spôsob, ako sa vrátiť späť v čase ku svojmu manželovi. Reálne udalosti poprepletané s príbehom od Diany Galbaton dávajú tomuto seriálu čaro, ktoré som doposiaľ u žiadneho iného nenašla.

Popravde, pred tým než som začala prežívať osudy všetkých postáv z tohto seriálu a jeho úvodná pieseň sa stala mojou hymnou, musela som sa prekusnúť prvými časťami, ktoré ma až tak veľmi nebavili, ale vďaka hlavnému mužskému hrdinovi som to cekom zvládla.

Outlander má v súčasnosti dve série a tretia aktuálne vychádza.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.