Pexels/Andrea Piacquadio

Netflix nie je len o romantických, mysterióznych či sci-fi seriáloch, ktoré majú veľkú popularitu. Nájdeš tu aj neskutočné množstvo dokumentárnych seriálov, ktoré svojou témou a spracovaním zaujmú naozaj každého.

Tentokrát sme pre teba vybrali 3 zaujímavé tipy, ktoré sú decembrovými novinkami.

The Holiday Movies That Made Us

Už minulý rok prišiel Netflix so zaujímavým dokumentom, ktorý tvorili 4 epizódy. Každá bola venovaná jednému kultovému filmu a dovolila ti nahliadnúť do zákulisia toho, ako sa daný film točil a aké zaujímavosti ho sprevádzali. Šlo o filmy Sám doma, Krotitelia duchov, Hriešny tanec a Smrtonosná pasca.

Teraz si môžeš pozrieť 2 nové časti, ktoré sú venované vianočným filmom Elf a Predvianočná nočná mora.

The Ripper

Ak nehľadáš niečo oddychové a zaujímajú ťa kriminálky, potom ťa určite osloví dokument s názvom The Ripper, ktorý je o Yorkshirskom rozparovačovi. Ten bol neslávne známym anglickým sériovým vrahom, ktorý bol odsúdený za vraždu 13 žien. V 4 epizódach tohto dokumentu nahliadneš do čias, kedy sa Anglickom šíril strach – ženy sa báli a každý muž bol podozrivý.

The Surgeon’s Cut

Veľmi zaujímavý je aj dokumentárny seriál The Surgeon’s Cut, ktorý ťa vtiahne do medicínskeho prostredia. Pozri sa na to, ako prebieha práca chirurgov, s čím všetkým sa musia na sále i mimo nej potýkať. Od ich rúk a vedomostí závisia ľudské životy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife