Pexels/Hassan OUAJBIR

Často sa stáva, že sa bránime udalostiam, na ktoré nemáme práve najlepšie spomienky. Je to prirodzené a niet dôvodu si to vyčítať. Ubolená duša potrebuje na jej zotavenie niekedy naozaj veľmi veľa času. Obzvlášť vtedy, ak sme sa sklamali v láske. 

Každá z nás je iná a aj taký rozchod vnímame všetky rozdielne. Nie nadarmo sa hovorí, že čas je najlepší lekár. Dôležitejšie však je, aby nás akákoľvek nepríjemná situácia nedržala v zovretí navždy. Akým smerom sa pohneš ďalej, bude záležať aj od teba.

Sú situácie, keď si po odlúčení od partnera mnohé povieme, že radšej budeme samy. Málokedy to tak býva, pretože akonáhle sa tvoja duša uzdraví, aj tvoj pohľad na túto vec bude časom naberať iné rozmery. Áno, odstupom času sa mnohé nad tým pousmejeme, mávneme rukou a kráčame ďalej. Ťažšie je už opäť dôverovať a aj pri mužoch častejšie zaraďujeme spiatočku. Sme iné ako predtým, akési silnejšie, múdrejšie, odvážnejšie či obozretnejšie, no o to viac zraniteľnejšie. Drieme v nás akýsi nedefinovateľný strach.

Príde ale čas, kedy sa predsa objaví v našom živote on a ty sa zas budeš cítiť tak inak príjemne. Tá obava, ktorú si v sebe nosila a ktorá ti dovoľovala zaradzovať spiatočku, bola na mieste. Mala tam byť a ty si ju zároveň cítila. Pocity sú v našich životoch veľmi dôležité a je potrebné vedieť sa nimi správne riadiť. Nie je to jednoduchá záležitosť, ale poväčšine sú presne na tom správnom mieste.

V tomto prípade naslúchaj svojmu vnútru – je to zároveň aj tvoje ja a práve to ti po negatívnych skúsenostiach či sklamaniach napomáha k tomu, aby si sa cítila presne tak, ako sa v tomto momente cítiš – tak inak príjemne. Nie je to však len o tom.

Do tvojho života sa vrátili chvíle, kedy sa s ním naozaj cítiš vo viacerých smeroch fajn. Je to moment, ktorý ti hovorí o tom, aby si otvorila svoje srdce novej príležitosti, pretože prišiel ten správny čas. Áno, presne teraz. Prijmi ho, pretože je to ten, ktorý ti nedovolil zaradiť spiatočku a taký sa v našom živote neobjavuje tak často a nezištne.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating