Žena a muž sa pozerajú na seba
Unsplash/Szőcs Viola

Lásku by malo byť vidieť. Vo vzťahu by si ju dvaja ľudia mali prejavovať často, aby nezapadla prachom a nestala sa z nej iba spomienka. Bohužiaľ, keď ťa muž nemiluje, ale iba s tebou žije, je to ťažké. Tieto znaky o ňom prezradia, že ťa neľúbi úprimne.

O všetkom musí rozhodovať iba on

Ak ťa muž neľúbi úprimne, má nad vzťahom kontrolu. O ničom ťa nenechá rozhodovať, lebo si myslí, že nedokážeš urobiť správne rozhodnutie. Považuje sa za pána každej situácie, preto musí byť tak, ako povedal on. Vôbec si necení tvoje názory a myšlienky, ani ich neberie do úvahy.

Útočí na teba

minulom článku si sa mohla dočítať o tom, že ak chceš mať s partnerom láskavý vzťah, nemala by si na neho slovne útočiť. Malo by ti byť teda jasné, že keď na teba chlap útočí a stále ťa z niečoho obviňuje, nemiluje ťa a si pre neho len bábka na hranie.

láska
zdroj: Pexels/Jonathan Borba

Chce zo vzťahu iba výhody

Neúprimná láska sa dá spoznať aj podľa toho, aké má muž od vzťahu očakávania. Pokiaľ mu vyhovujú len výhody a nie je ochotný niesť zodpovednosť za nevýhody a hádky, jeho city k tebe nie sú pravé. Je sebecký a chce mať z toho vzťahu len to, čo vyhovuje jemu.

Nemá rád rozhovory

Tento bod platí skoro na každého chlapa, však? Rozdiel ale je v tom, že muž, ktorý ťa skutočne miluje, sa s tebou bude rozprávať, aj keď ho to otravuje. Vie, že pre dobrý a zdravý vzťah musí niečo obetovať. Pokiaľ ťa chlap nemiluje a lásku len predstiera, nevyvinie žiadnu snahu o komunikáciu.

Pár sa bozkáva v prírode
zdroj: Pexels/Josh Feliciano

Hrá s tebou hry

Aj to, keď s tebou priateľ hrá hry a citovo ťa vydiera, sa dá považovať za falošnú lásku. Hry s citmi sa prepečú možno tak tínedžerom, ale rozhodne nie mužovi, ktorý je dospelý a mal by vedieť, ako to v živote chodí. Od takého utekaj.

Nechce si urobiť čas

A posledný znak toho, že ťa muž neľúbi úprimne, je jeho zaneprázdnenosť. Všetci máme 24 hodín počas jedného dňa, všetko je len otázkou priorít. Ak by si bola jeho priorita, našiel by si čas. Pokiaľ si ten čas nevie nájsť a stále má veľa práce, nepovažuje ťa za dôležitú.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating