unsplash.com

Ak si toto uvedomíš, budeš šťastný človek. Je to veľká pravda, ktorá sa skrýva za týmito slovami. Osud rozdáva karty, ale ty hráš. 

Presne tak.

Nemôžeš si vybrať to, kde a do akej rodiny sa narodíš, ale môžeš ovplyvniť, ako sa budeš k tej rodine správať.

Nemôžeš ovplyvniť to, či ťa bude niekto ľúbiť alebo nie, no môžeš ovplyvniť to, že sa budeš snažiť ľúbiť ty ostatných.

Nemôžeš ovplyvniť to, do akej miery sa ti budú diať zlé veci v živote, no môžeš ovplyvniť to, ako sa k nim postavíš.

Môžeš z každej jednej situácie vyťažiť najviac ako sa dá. V každej chvíli sa dá myslieť na niečo dobré, nie hneď myslieť na to najhoršie, čo sa môže stať.

zdroj: pexels.com

Môžeš nadávať na to, aký zlý máš život a pritom sedieť doma na gauči a pozerať televíziu. No môžeš si povedať, že máš zlý život, ale postaviť sa k tomu tak, že nebudeš sedieť doma, vydáš sa do sveta, pôjdeš sa vzdelávať a pôjdeš robiť niečo pre to, aby si ten život mal(a) lepší. 

Ja sama to na sebe dobre poznám. Hovorím si, aký mám nekvalitný spánok, aké mám zlé študijné výsledky a že sa mi vôbec nepáči život aký žijem. Popri tom, ako to hovorím, ležím na posteli a čítam knihu.

No na druhej strane, si poviem, že stačilo. Viem, že ak sa premôžem raz, bude to druhý krát lepšie a lepšie. Že len ja stojím za tým, ako sa budem mať teraz a v budúcnosti.

Každý je strojcom svojho vlastného šťastia a je len na tebe, ako tento život, ako tento prítomný okamih využiješ.

Niekomu sa môžeš páčiť to, kde sa práve nachádza, no niekomu nie, a niekto je jednoducho tak lenivý, že si to ani neuvedomuje. No život je presne to, čo sa deje okolo nás, pokiaľ sa my sťažujeme. 

Preto, ty si ten najväčší hráč v tvojom živote. 

Máš to vo vlastných rukách. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife