Pexels/Elly Fairytale

Plnohodnotné vzťahy sa občas skončia skôr, akoby sme chceli. Všetky tie chvíle plné smiechu a dobrej kávy, ktorá nám vždy zlepšila ťažký deň, sa občas skončia. Naše svety sa vybrali inými smermi, no aj tak si na teba občas spomeniem.

Spomínam si na tie naše rozhovory plné pochopenia. Spomínam si na dni, kedy si mi plakala na ramene a prosila, aby to bol len hlúpy sen. Prežili sme si spolu kopec ťažkých chvíľ. Všetky tie zlomené srdcia nás spájali viac, ako sme si mysleli. Chlapi, ktorí sa nám vlievali do sŕdc a postupom času nás znova nechali samé. Znova sme to boli len my dve, plné sklamania a preplakaných nocí.

Avšak nie je všetko len zlé. Naše spomienky sa spájajú aj vo chvíľach, kedy sme sa o polnoci smiali nad rozliatym vínom. Aj vtedy, keď sme sa spoločne túlali nocou a smiali sa na tom, ako je svet jednoducho zložitý. Naše nočné rozhovory mi vždy dokázali pomôcť, no časom si sa zmenila a naše priateľstvo sa stalo niečím zvláštnym.

Chýbala si mi. Tá stará ty, ktorá ma dokázala pochopiť a byť mi oporou v ťažkých chvíľach. Asi sme sa istým spôsobom zmenili obe. Zmenili sme priority, hodnoty ale aj spoločných priateľov. Nemali sme sa o čom rozprávať. Staré rozhovory už strácali zmysel. Nevedeli sme o sebe do takej hĺbky ako kedysi. Všetko sa pomaly menilo a my sme si to ani neuvedomovali. Bola si tu ale necítila som tvoju prítomnosť. Nedokázali sme sa už ďalej chápať tak ako inokedy.

Skončilo to. Naše priateľstvo sa definitívne skončilo v momente, keď som sa o teba prestala zaujímať. Nezaujímalo ma viac, s kým si dnes a možno s kým budeš zajtra. Nevnímala som zmeny v tvojom živote a neuvažovala som nad tým, kam sa chystáš na školu. Neviem ani ako veľmi ti ten chalan tvojho srdca ubližuje a neviem ani to, aký deň máš dnes, no už ma to viac nezaujíma, pretože sme sa rozhodli ísť rozdielnymi cestami.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife