Mám veľa priateľov, ktorí sú vo vzťahu a tak som sa ich pýtala, čo si myslia a aké vety by nemali chýbať vo vzťahu. Tu sú ich odpovede:

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

„Ľúbim ťa.“ 

„Mám ťa rád/a.“ 

„Áno, zlatko, môžeš ísť na futbal, ale zatiaľ pôjdem ja na nákupy.“ 

„Ukáž, pomôžem ti s tým.“ 

„Dávaj si na seba pozor.“ 

„Nie je ti zima/horúco?“ 

„Čo chceš robiť cez víkend? Výber je na tebe.“ 

„Chýbaš mi.“ 

„Miláčik, dnes ti pomôžem s upratovaním.“ 

„Ideme si zašportovať/oddychovať?“ 

„Zavolám ti/napíšem ti esemesku.“ 

„Kúp niečo na večeru, urobíme si romantiku.“ 

„Milujem ťa za to, aká si/aký si.“ 

„Ospravedlňujem sa, ak som spravil/a chybu.“ 

pexels.com

Chápem a viem, že vzťah nie je založený len na pekných slovách a sľuboch, no toto boli najčastejšie a bežné odpovede. Láska sa dá vyjadriť rôznymi spôsobmi a každý pár má ten svoj vlastný. Či už v tom, ako spolu kominukujú,  alebo sa objímajú alebo robia niečo kreatívne. Na výber je naozaj veľa možností.

No láska sa skrýva aj v gestách a činoch. Keď ťa milovaná osoba zakryje dekou, ak zaspíš na gauči. Keď ti pripraví ráno kávu alebo jedlo do práce. Keď ťa na verejnosti chytí za ruku. Keď ti kúpi jedlo (lebo vieme že jedlo je láska 🙂 ). Keď ti pomôže s nákupmi do domácnosti, keď ti pomôže opraviť nábytok, keď sa spolu úprimne smejete. Keď ten milovaný človek príde večer na vlakovú stanicu, len aby sa uistil, či si v poriadku. Keď uvarí večeru, aj keď vôbec nevie variť. Keď spolu zdieľate rovnaké názory, hudbu, filmy, umenie … Keď s tebou o tretej ráno na balkóne preberá vznik vesmíru. Keď je tá osoba ochotná cestovať hodiny a hodiny k tebe, len aby ťa videla na malý moment.

Láska je všade okolo nás. 

Lepšie sa obzri a nechaj ju prejsť do tvojho srdca. 

A miluj. 

Je to krásny pocit.