Tej predstavy sa teraz nesmierne desíš, no niekde v kútiku svojej duše vieš, že je to správne rozhodnutie. Aj keď si dúfala, že k tomuto dňu nikdy nedôjde. Už teraz ti je jasné, že posledné zbohom bude tou najťažšou vecou, ktorú budeš musieť vysloviť.

Určite sa pýtaš sama seba, ako k tomuto došlo? Kedy nastal ten zlomový bod, že sa to medzi vami začalo kaziť? Prečo ho musíš opustiť, aj keď ho ešte stále ľúbiš? Niekedy to tak jednoducho je a nedá sa s tým nič robiť. Ako teda zistíš, či je to aj tvoj prípad a mala by si nad odchodom zo vzťahu začať uvažovať?

Nevieš si s ním predstaviť budúcnosť

Tu nie je o čom. Ak premýšľaš nad svojou budúcnosťou, no vo víziách nevidíš jeho, je to jasné. Ak nedokážeš svoje sny a ciele zdieľať s ním, radšej by si si mala nájsť niekoho, kto bude stáť pri tebe a s kým si budeš vedieť predstaviť spoločný život.

Pochybuješ o ňom, že je ten pravý

Pochybnosti sa niekedy vyskytnú aj v šťastných vzťahoch, no ak nad tým premýšľaš čoraz častejšie, asi niečo nebude v poriadku. Taktiež ak si predstavuješ, aký by bol život bez neho a už viackrát si si v hlave prehrávala scenár toho, ako od neho odídeš, asi je najvyšší čas urobiť to aj v skutočnosti.

Máte pred sebou tajomstvá

Tajomstvá nepatria do žiadneho vzťahu. Ak sa ľúbite, mali by ste byť k sebe otvorení a úprimní a mali by ste sa dokázať o všetkom porozprávať. Skús popremýšľať, prečo máš pred ním tajnosti? Myslíš si, že by to nepochopil alebo jednoducho nechceš svoj život zdieľať s ním?

Neviete robiť kompromisy

Vzťah je tiež o kompromisoch a niekedy sa musíš vedieť prispôsobiť tomu druhému. Ak to jeden z vás dvoch nie je ochotný urobiť (nech je ten dôvod akýkoľvek), asi by vám to dlhodobo veľmi nefungovalo.

Nemôžete sa na seba spoľahnúť

Platí to isté, ako je napísané vyššie. Dôvera je jedným zo základných pilierov kvalitného vzťahu, a ak žiješ s vedomím, že sa na neho nemôžeš vôbec spoľahnúť, tvoja láska k nemu sa bude čoraz rýchlejšie strácať. Opusti ho radšej skôr, než by medzi vami vznikli väčšie problémy.

Cítiš sa osamelá

Ak žiješ v naplnenom vzťahu, nemala by si sa cítiť osamelá. Je rozdiel, ak pracuje celý deň alebo chodí dokonca na viac dní preč. Vtedy áno, určite ti chýba. Ale ak sedíš vedľa neho na gauči a aj tak máš pocit, ako by si tam sedela sama, to nie je v poriadku. Musíš mať predsa pocit, že si milovaná.

Chceš niekoho iného

K tomuto viac hádam ani netreba hovoriť. Ak už si si našla niekoho nového, s kým si myslíš, že budeš šťastná, v žiadnom prípade by si nemala ostávať v pôvodnom vzťahu. Veď sa skús vžiť aj do jeho pocitov. Ako by sa ti páčilo, ak by bol ešte s tebou, no za chrbtom by chodil za inou?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.