Cenu niekoho si uvedomíš až potom, čo sa s ním rozídeš. Cenu ženy, ktorú chlap opustil, si uvedomí až potom, čo bude žiariť pri niekom inom.

Ženu, ktorá ťa milovala z celého srdca, si nikdy nemal nechať odísť. Urobila by pre teba všetko, čo by si chcel. Milovala ťa tak veľmi, že by sa vzdala všetkého, len aby ste mohli byť spolu. Podporovala ťa a mala rada všetko, čo si robil. Maličkosti z lásky u nej boli na dennom poriadku, nebol by to deň, keby si na teba aspoň raz s niečím nespomenula.

Tú ženu, ktorú si opustil, už nenájdeš. Nenájdeš takú, ktorá je láskavá. Ktorá by neublížila nikomu, pretože ju by to bolelo rovnako. Nenájdeš takú, ktorá sa vie o všetkých postarať s dobrotou v očiach. Nenájdeš takú, ktorá by sa pre teba obetovala a robila veci, ktoré sú pre teba častokrát nechutné.

Tú ženu bude mať teraz niekto iný. Tú ženu bude mať niekto, kto vidí jej hodnotu už od začiatku. Bude si ju vážiť a správať sa k nej s úctou. Bude ju podporovať rovnako, ako podporuje ona jeho. Bude ju ľúbiť aspoň tak rovnako, ako ľúbi ona jeho. Ten muž bude vedieť, čo našiel. Že našiel poklad v žene, ktorú niekto opustil len preto, že mu na nej niečo nevyhovovalo.

Nie každý je dokonalý, no ľudia, ktorí sú pre seba stvorení, dokonalosť vidia. Vidia ju v budúcnosti s človekom, ktorého si vážia. Vidia ju v láske, ktorej sa im dostáva.

Tú ženu, ktorá ťa milovala najviac ako vedela, si nikdy nemal nechať ísť. Mal si sa naučiť ako ju milovať. Mal si ju viac chápať a rešpektovať. Avšak je príliš neskoro na to, aby si ľutoval to, čo si urobil. Môžeš sa len poučiť a už to nezopakovať. Môžeš urobiť niekoho iného šťastným, minimálne tak, ako si zaslúži.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.