Koľkokrát si bola zlomená? Koľkokrát si si hovorila, že nevládzeš? Že si vyčerpaná a nechceš ísť ďalej? Koľkokrát si sa cítila nemilovaná a nechcená?

A pozri. Si tu. Žiješ. Prežila si zatiaľ 100 % svojich zlých dní, nie je to krásne? Že napriek tomu, čo všetko sa ti v živote stalo, si tu a si oveľa silnejšia než pred pol rokom alebo rokom.

V živote nastanú situácie, kedy nevieš kam smerovať, kedy nevieš, či sú tvoje rozhodnutia správne a dobré. Kedy sa cítiš stratená a nevieš pokračovať.

Kedy si myslíš, že On je zlý, pretože dopustil, aby sa ti stali zlé veci. Vieš čo ti poviem? On nie je zlý. On ti len ukazuje, kadiaľ máš kráčať. On ti ukazuje, možno nie jednoduchú, ale zato správnu cestu. On chce pre teba len to najlepšie.

zdroj: Photo by Joelvalve on Unsplash.com

Len si spomeň… vďaka veciam, ktoré sa mali stať a nestali, sa udiali omnoho iné a lepšie veci. Vďaka veciam, ktoré často chceme, ale nedostaneme, získame niečo iné. Poučenie, že nie vždy všetko musíme mať hneď. Že na dobré veci sa oplatí počkať. Aj keď to bolí. Aj keď idú ťažko. Aj keď to dlho trvá.

Ja sama som veľakrát sklamaná, keď moje plány niečo pokazí a niečo nevyjde tak, ako som si predstavovala. No na druhej strane sa poteším, pretože viem, že to tak má byť. Že nesmiem smútiť, ale radovať sa, čo všetko mám. A možno aj kvôli tomuto spomaleniu dôjdem tam, kde som chcela, ale inou cestou. Cestou, ktorá bude popretkávaná bolesťou a slzami, no na jej konci ma bude čakať presne to, čo bude správne. Presne to, čo je určené pre mňa a na čo som sa tak veľmi tešila.

Raduj sa zo života. Prijmi občas iný pohľad na vec, ako len ten tvoj. Občas spomaľ a oddýchni si, aby si načerpala viac síl do toho všetkého, čo ťa čaká.

Bude to správne. A bude to dobré.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.