Odpusť sebe a sústreď sa na svoje emócie. 

Keď dáš hlas myšlienkam vo vašej hlave a emóciám vo svojom srdci, môžeš sa oslobodiť od niektorých bremien. Taktiež vo svojej mysli odtlač to, čo si sa naučila z tvojich činov a dôsledkov.

V živote robíme veľa chýb a často za ne pykáme už len našimi myšlienkami a výčitkami. Či máme 15, 20 alebo 60, stále budeme robiť chyby a musíme sa s tým zmieriť. Taktiež budeme ubližovať ľuďom a je len na nás, čo s tým chceme urobiť.

Mysli na každú chybu ako na vzdelávaciu skúsenosť, pretože každá „chyba“ je vzdelávacou skúsenosťou, ktorá je kľúčom k rýchlejšiemu a konzistentnejšiemu napredovaniu tvojej budúcnosti.

zdroj: unsplash.com

Skús si možno prejsť svoj žurnál, ktorý si môžeš písať, pretože veľa ľuďom presne toto pomáha. Tým, že si budeš zapisovať svoje myšlienky a činy si môžeš neskôr uvedomiť rôzne veci, keď si to spätne prečítaš. To ti pomôže identifikovať tvoje myšlienkové pochody, ktoré sabotujú tvoju schopnosť odpustiť si.

„Čokoľvek, čo ťa otravuje, ťa učí trpezlivosti. Ktokoľvek ťa opúšťa, učí ťa stáť na svojich vlastných nohách. Čokoľvek ťa hnevá, ťa učí odpusteniu a súcitu. Čokoľvek má nad tebou moc, ťa učí, ako si vziať svoju moc späť. Čokoľvek nenávidíš, je tu, aby si sa naučil bezpodmienečnej láske. Čohokoľvek sa bojíš, ťa učí odvahe prekonať svoj strach. Čokoľvek, nad čím nemáš kontrolu, ťa má naučiť nechať veci ísť a dôverovať Vesmíru.“ — Jackson Kiddard 

Si tvojim najhorším kritikom a preto je dôležité „rozprávať“sa so sebou. Možno budeš prekvapená, čo všetko ti tvoj vnútorný kritik chce naznačiť a že možno je na čase ho aj počúvať.

Niekedy je ťažké rozpoznať svoje myšlienky a odpustiť si. Je to úplne prirodzené a celý život ťa budú sprevádzať tvoje myšlienky, pretože každý deň urobíš nejakú menšiu alebo väčšiu chybu. Odpusti sebe, odpusti druhým, vnímaj všetky chyby a pády ako súčasť tvojho života. Pouč sa. Odpusti si.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.