Pixabay/AdinaVoicu

Kedysi si si myslela, že keď budeš chcieť, celý svet ti bude ležať pri nohách. Ako veľmi si sa mýlila? Realita býva niekedy úplne iná, a keďže si sa rozhodla prečítať si tieto riadky, asi to poznáš aj ty sama.

Tiež mávaš pocit, že ľudia okolo teba rozprávajú úplne iným jazykom a nerozumejú tomu, čo hovoríš ty? Kvôli tomu sa aj bojíš prehovoriť, aby si náhodou o tebe nemysleli niečo zlé. Tento strach v tebe pramení hlboko a ovplyvňuje celkový názor, ktorý máš sama na seba.

Ak sa cítiš bez pochopenia a máš pocit, že ťa ostatní prehliadajú, odrazí sa to aj na tvojom sebavedomí. Či si to priznáš alebo nie, určite s tým bojuješ aj ty. Neustále sa podceňuješ a dokonca aj v takých veciach a situáciách, ktoré zvládaš vyriešiť ľavou-zadnou. 

Vieme, že sa to hovorí ľahko, no naozaj by si s tým mala niečo urobiť. Nedostatočné sebavedomie je najväčším problémom, ktorý ti bráni v tvojej šanci na skutočne šťastný a naplnený život. Neboj sa ozvať nahlas aj za cenu, že ťa ľudia najskôr nebudú počúvať.

Skôr či neskôr si uvedomia, že aj ty máš svoj vlastný názor, ktorý musia rešpektovať. Zvyknú si na to, že už viac nemáš strach z toho, čo povieš. Nebudú môcť s tebou zametať a nebudú môcť povedať, že si ťa nevšimli. Vieš, čo ale môžeš urobiť ty, ak to nebudú chcieť pochopiť? Takýchto ľudí môžeš jednoducho odstrihnúť zo svojho života.

Naozaj sa chceš obklopovať ľuďmi, ktorí nedokážu (alebo nechcú) akceptovať to, aká si a aký máš pohľad na tento svet? A to všetko len z toho dôvodu, lebo sa odlišuje od tých ich zaužívaných názorov? Prosím ťa, nenechaj so sebou takto zaobchádzať a staň sa sebavedomou a odvážnou ženou, ktorú sa nebude dať viac prehliadnuť a prepočuť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife