Ver mi, že odísť zo vzťahu je vždy lepšie, ako zostávať v nefungujúcom vzťahu. Znie to ako oxymoron, však?

No odísť zo vzťahu a pomaly liečiť svoje srdce je lepšie, než byť v toxickom vzťahu a pomaly zabíjať svoje srdce.

Zo vzťahu musíš odísť v každom prípade, ak ťa nebude partner rešpektovať a milovať.

Ak ťa nebude tvoj partner brať vážne a bude si z teba iba uťahovať.

Ak ťa bude podvádzať a zhadzovať tvoju hodnotu.

Ak ťa bude využívať a nebude mať o teba záujem.

Zostávať v nefungujúcom vzťahu je to isté, ako by si mala jesť pokazené jedlo. Môže vyzerať v poriadku, no po chvíli ti bude zle. Prejavia sa následky a môže ti to spôsobiť vážne problémy. Tvoje srdce je na tej istej úrovni, ako tvoje telo. Psychické zdravie musíš mať v poriadku rovnako, ako tvoje fyzické zdravie. A pokazené jedlo neješ, však? Tak prečo by si mala zostávať vo vzťahu, kde sa to všetko pokazilo? 

Keď odídeš zo vzťahu, kde to nefunguje, bude to zo začiatku bolieť. Veľmi bolieť. Pretože ty si si toho človeka vybrala, ľúbila si ho a on ťa zničil. Po čase však pochopíš všetky súvislosti a budeš vďačná za to, že si mala dosť sily odísť. Keby si ešte rok v tom vzťahu zostala, bola by si na tom oveľa horšie. Pochopíš, že za rok od rozchodu urobíš veľký pokrok.

Vždy si spomeň na toto: Čo všetko bude za rok inak? Aké veci budú o rok lepšie, keď teraz odídem (alebo spravím nejakú vec)? 

Chápem, že z krátkodobého hľadiska to môžeš vidieť ako nesprávnu vec, no z toho dlhodobého hľadiska je to to najlepšie, čo môžeš urobiť. Odísť od niekoho, kto ťa nemiluje a nájsť niekoho, kto ťa bude milovať až za hranice tvojho chápania. Odísť od niekoho, kto ťa nemiluje, aby si našla samú seba a svoju vnútornú silu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.