Strata priateľov bolí. Je to akoby ste prišli o časť seba. O niečo, čo bolo dlho vašou súčasťou a zrazu, keď už to nie je a odišlo to, máte pocit, že vám niečo chýba. Že nie ste kompletní.

V ušiach počuješ tóny hlasu Adelle, ktorá spomína na starú lásku. Uzatváraš sa do seba, schovávaš sa pod perinou a slzy ti tečú po lícach. Snažíš sa to zastaviť a nemyslieť na dôvod, prečo si smutná, ale každá vec, na ktorú pomyslíš ti ho pripomína. Vybavujú sa ti všetky spomienky na zážitky, ktoré sa vám stali a chceš to všetko vrátiť späť.

zdroj: pexels.com

Chceš vrátiť ten čas, ktorý ste spolu trávili. Chceš vrátiť ten čas, kedy si bola šťastná a nič ti nechýbalo. Chceš vrátiť všetky tie noci, počas ktorých ste sa rozprávali a často krát si prezradili aj to, čo by ste niekomu inému nikdy nepovedali. Chceš znovu tie chvíle, kedy si nemyslela na nič iné len na to, že si s ním.

Ale to všetko je odrazu preč. Odišiel. Nerozlúčil sa. Nechal ťa tu stáť samú. Už nie ste vy, už si len ty. Zmizol bez vysvetlenia.

Bol to kamarát. Kamarát, pred ktorým si schovávala jedno tajomstvo. Iba túto jednu vec si mu nikdy nepovedala. Vedel o všetkých tvojich starostiach, vedel o všetkom, čo sa ti cez deň stalo, poznal meno každého tvojho priateľa a vedel, čoho sa bojíš. No nikdy si nenabrala odvahu na to, povedať mu, že ho ľúbiš.

zdroj: pexels.com

Nechcela si ho stratiť kvôli takej „hlúposti“. Nechcela si vám pokaziť vaše priateľstvo. Snažila si sa presviedčať samú seba, že nie si zamilovaná. Nechcela si si pripustiť, že úsmev pri každom spomenutí jeho mena, že hrejivý pocit aj pri najmenšom dotyku, že radosť z každej jeho správy, že všetky tieto veci nie sú skutočné a hlavne, že nie sú prejavom lásky.

Po dlhých dňoch premýšľania a vnútorného boja si ale stále nevedela, ako to je. Nechcela si mu nič naznačiť, pretože čo ak necíti to isté? Čo ak by si bola za hlúpu a trápnu? Čo ak by ťa vysmial? To si od neho predsa nechcela počuť ani v nočnej more.

No, drahá, on to vyriešil za vás oboch. Jeho odchodom. Odchodom, ktorý ťa teraz bolí a chceš to zmeniť, ale nemáš ako. Skús počkať. Skús počkať na to, či sa vráti alebo nie. Netráp sa zbytočne niečím, čo nezmeníš.

Nechaj to jednoducho ísť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.