Bizarné príčiny rozchodov

Príčiny rozchodov vo vzťahoch sú niekedy vážne, inokedy zase veľmi malicherné. Adam Durčák, odborník na otázky týkajúce sa zdravej s*xuality, vo svojej práci spomína prieskum, ktorý uskutočnila spoločnosť OnePoll.

Prieskum sa uskutočnil medzi 2-tisíc dospelými respondentmi. 65 percent z nich ukončilo vzťah na základe takzvaného „fuj faktora“, kde patria rôzne zlé návyky, vlastnosti a správanie sa vo vzťahu, kvôli ktorým sa partneri následne rozchádzajú. Možno si to nedokážeš priznať, no do niektorej z nasledujúcich skupín (alebo aj do viacerých) patríš aj ty.

Bizarné príčiny rozchodov
zdroj: Unsplash/rayul

Zaujímavé zistenia

Až tretina opýtaných má vysoké nároky na svojho partnera a je priveľmi vyberavá. 37 percent ľudí teda chce randiť iba s niekým, kto dokonale vyhovuje jeho predstavám.

Pre 15 % mužov je dôvodom rozchodu to, že ženy sa na rande chcú podeliť s jedlom. 16 % žien zase nedokáže zniesť špinavý ciferník na pánskych hodinkách. 24 % ľudí ukončilo vzťah, pretože mu partner nevoňal.

Približne pätina ľudí sa rozhodne rozísť, lebo ich partner nie je zdvorilý k personálu reštaurácie a takmer 15 % ľudí dalo zase kopačky niekomu, kto bol posadnutý astrológiou. 

Bizarné príčiny rozchodov
zdroj: Pexels/Polina Zimmerman

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating