Fifty shades of grey
Instagram/dornanjohnson, Instagram/dakota_anastasia_

Možno si už stihla postrehnúť, že Slováci sú v posteli celkom zvrátení. Najnovšie to potvrdila aj Adam Durčák, odborník na otázky týkajúce sa zdravej s*xuality, ktorý pomocou štúdie odhalil top intímne trendy tohto roka. Poznáš niektoré z nich a skúsila si ich už niekedy s partnerom?

Podľa prieskumu spoločnosti Hims & Hers, 9 z 10 ľudí by zmenilo aspoň jednu vec vo svojom milostnom živote. Väčšina by chcela vyskúšať niečo nové, pričom tretina opýtaných by si najradšej vyskúšala s*xuálny roleplaying. Medzi lákavé patria aj dominantný či submisívny vzťah, voyerizmus alebo solo polyamoria.

pár skúša intímne trendy v posteli
zdroj: Pexels/Anastasia Shuraeva

Odborník Adam Durčák sa vo svojej práci zameral na štúdiu spoločnosti Hims & Hers. Prieskumu sa zúčastnilo takmer 8-tisíc respondentov. 85 percent z nich by zmenilo aspoň jeden aspekt vo svojom milostnom živote. Približne pätina by zase rada prežívala intenzívnejšie vyvrcholenia a 18 percent by chcelo byť v posteli viac sebavedomejších. Iba 22 % ľudí by sa chcelo viac milovať.

Čo patrí medzi top intímne trendy roku 2022?

Najviac lákavým trendom je takzvaný roleplaying alebo hranie rolí, ktoré by si vyskúšalo až 31 percent ľudí. „Toto spestrenie milostného života môže mať skutočne širokú škálu podôb a ,úrovní obťažnosti‘. Tou najjednoduchšou je napríklad s*x v prezlečení doma,“ popisuje vo svojej práci Adam Durčák odvolávajúc sa na expertku Verniku Kubíčkovú z e-shopu Ruzovyslon.cz a Ruzovyslon.sk.

50 odtieňov sivej
zdroj: Instagram/dornanjohnson

O druhé miesto v rebríčku tých najlákavejších milovaní tohto roka sa delia tri intímne trendy. 17 % respondentov odpovedalo zhodne. Chceli by dominantný alebo submisívny vzťah, voyeurismus a takzvaný sugar vzťah. S*xuálna dominancia a submisivita sú typickými BDSM praktík, ktoré svoju popularitu zrejme zaujali po odvysielaní série filmov 50 odtieňov sivej.

Voyerizmus je sledovanie iných ľudí pri milostnom akte a podľa Adama Durčáka je to i podľa starších prieskumov veľmi populárna fantázia, obzvlášť u mužov. Spoločne tak môžete napríklad pozerať filmy pre dospelých. Prípadne veľmi rozšírený je teraz takzvaný konsenzuálny exhibicionizmus, kedy sa jedinec oddáva intímnej aktivite za prizerania sa iných ľudí.

pár pod perinou
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Sugar dating už určite poznáš aj ty. Ide o vzťahy, keď jeden z partnerov tomu druhému poskytuje spoločnosť, často aj vrátane milovania, výmenou za rôzne darčeky. „Trend ,sugaringu‘ je v posledných rokoch na vzostupe predovšetkým v USA a Veľkej Británii, a to hlavne medzi študentami,“ píše odborník vo svojej práci.

Posledné piate miesto v rebríčku patrí solo polyamórii. To znamená, že až 43 percent milencov si predstavuje ideálny vzťah ako nemonogamný. Vyskúšať by ju chcelo až 13 % respondentov. Chápať to môžeš napríklad ako „kamarátstvo s výhodami“, o ktorom si môžeš prečítať v našom staršom článku TU.

nohy
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

„Solo polyamória je podtyp polyamórie, keď má jedinec niekoľko intímnych partnerov, z ktorých ani jeden nie je primárnym partnerom. Solo polyamoristi netúžia po spoločnom bývaní s partnerom či partnermi, neplánujú svadbu ani deti, skrátka nechcú klasický vzťah vyznačujúci sa vzájomnou závislosťou,“ vysvetľuje Veronika Kubíčková.

Tak čo, skúsila si už s partnerom aspoň jednu z týchto intímnych trendov? A prekvapil ťa tento rebríček?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating