Unsplash/Andriyko Podilnyk

Nemusíme ti hádam hovoriť o tom, aké je bozkávanie dobré a že patrí k obľúbeným činnostiach. A pritom nemusíme hovoriť len o bozkoch medzi partnermi. Potešiť môže aj pusa od rodičov, starých rodičov, súrodencov či najbližších priateľov. Portál ZestRadar dokonca prezradil, ako môže byť bozkávanie pre nás prospešné.

To, že sa pri bozkávaní cítiš dobre, vieš aj sama. Ale vedela si o tom, že to je aj vedecky podložené? Pri bozkávaní sa nám do tela vyplavuje hormón lásky, teda oxytocín. K nemu sa často pridáva aj hormón šťastia serotonín. Pridať sa tiež môžu dopamín, adrenalín a noradrenalín.

Čím viac hormónov sa ti do tela vyplaví, tým lepšie. Tieto hormóny spôsobia, že sa budeš cítiť lepšie, šťastnejšie a uvoľnenejšie. Budeš pociťovať menej stresu a dokonca sa ti zlepší aj koncentrácia a sústredenie. Vidíš, bozkávanie dokáže robiť hotové zázraky!

zdroj: Unsplash/Cassie Lopez

Bozkávanie dokonca dokáže zlepšiť tvoju imunitu a pomáha ti v boji s alergiami. Predsa len si vystavená novým baktériám, ktoré sa nachádzajú v partnerových ústach a tie ti pomôžu vybudovať si lepšiu obranyschopnosť. Pri bozkávaní vznikajú často sliny, ktoré zas pomáhajú tvojim zubom a ústnej dutine.

A nemôžeme zabudnúť na do najdôležitejšie. Ak sa budeš s priateľom bozkávať viac a pravidelne, budete mať lepší a krajší vzťah. Niektoré páry po rokoch spolunažívania zabúdajú na vášnivé bozkávanie, aké praktizovali v prvých týždňoch. Vtedy sa od seba nedokázali odlepiť a teraz si dajú ledva letmý božtek.

Na záver od nás teda prijmi radu. Svojich blízkych a predovšetkým svojho partnera bozkávaj čo najčastejšie to len pôjde. Daj mu pusu pri zobudení, aj pred spaním a hocikedy počas dňa, keď si na to spomenieš. Niekedy ho prekvap a pobozkaj ho len tak, keď to nebude čakať. Nemusíš nám ďakovať za to, že sa váš vzťah zlepší. 😉

Zdroj: zestradar.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating