Aký je podľa teba ideálny vekový rozdiel vo vzťahu? Alebo si toho názoru, že vek je len číslo a pokiaľ sa dvaja ľudia ľúbia, nezáleží na tom, akí sú starí? Psychológovia z portálu Power of Positivity uviedli dôvody, prečo mladých mužov priťahujú skôr staršie ženy.

Napríklad aj v šoubiznise poznáme niekoľko párov, kde staršou je práve žena. Ide napríklad o Priyanku Chopru Jonas a Nicka Jonasa (10 rokov), Shakiru a jej manžela Gerarda (10 rokov), Cameron Diaz a jej manžela Benjiho (7 rokov), prípadne Jennifer Lopez a jej manžela Alexa (6 rokov).

Pokiaľ sa v takomto vzťahu ty sama nenachádzaš alebo nepoznáš nikoho vo svojom okolí, možno ti to príde zvláštne a nerozumieš tomu. Pravdou však je, že takýchto vzťahov pribúda čoraz viac a je to úplne v poriadku. Vieš, z akých dôvodov uprednostňujú mladí muži staršie polovičky?

Vedia, čo chcú

Staršia žena už vie, čo od života chce. Vie, čo má rada a čo jej dobre nerobí. Nepotrebuje zmenu každý týždeň, ale skôr uprednostňuje istotu. Vybláznila sa už dávno a teraz je pripravená na vážny vzťah.

Životné skúsenosti

Niektorí menej skúsení chlapi ocenia, keď sú vo vzťahu so ženou, ktorá má viac skúseností a môže ich niečo naučiť. Oni sami pri nej dokážu rásť a učiť sa nové veci. Ocenia to napríklad aj v spálni, kedy žena presne vie, čo chce a čo nie. A vie, ako na to.

Viac sebavedomia a menej zmätku

Staršie ženy majú často viac sebavedomia, pretože si v živote prešli už všeličím. Zväčša sú aj inteligentnejšie, pretože až rokmi si uvedomili, aké dôležité je učiť sa. Ich jediným problémom nie je to, čo pridajú na svoj Instagram. Dávajú si záležať na vážnejších veciach a sú stále. Menej náladovosti a výbuchov zlosti. To muži naozaj nemusia.

Emocionálna zrelosť

Staršie ženy sa málokedy zahrávajú. Na rovinu dokážu povedať čo chcú a čo cítia. Ak s niečím nie sú spokojné, nebudú chodiť okolo horúcej kaše a čakať, kedy si chlap všimne, že je nejaký problém.

Finančná nezávislosť

Ešte stále je veľa mladých dievčat, ktorým záleží najmä na peniazoch a vo vzťahu zotrvávajú najmä z tohto dôvodu. Staršia žena však má zväčša svoju stálu prácu a aj nejaké úspory, takže nie je odkázaná na pomoc svojho partnera.

Dávajú ti tieto dôvody zmysel? Muži od starších žien často očakávajú podporu, istotu a možno aj rady. Vekový rozdiel si veľakrát ani neuvedomujú a dôležité je, že sú obaja spokojní a šťastní.

Zdroj: powerofpositivity.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.