Ľudia častokrát snívajú o tom, aké by to bolo žiť iný život. Teda taký, po ktorom túžia. Mať inú prácu, partnera, s ktorým by si viac rozumeli, žiť na inom mieste, ostrihať sa na krátko, … Večer zaspávajú s miliónmi myšlienok na niečo, o čom veria, že sa nikdy neudeje. Pritom ich od sna delí iba jedna vec.

A tou je prvý krok. Naozaj. Nepotrebuješ mať milióny na účte, známosti či dovolenie niekoho druhého. Všetko, čo potrebuješ k tomu, aby sa tvoje predstavy uskutočnili, si len ty. Nikto a nič ti nezakáže ísť si za svojím cieľom. Všetky blokády, ktoré si predstavuješ a všetky výhovorky, ktoré vyťahuješ, aby si si argumentovala prečo to nejde, sú len v tvojej hlave. A ty si jediná, ktorá ich môže odstrániť.

Hovorí sa, že je lepšie niečo spraviť, ako ľutovať, že sa to nikdy neudialo. Máš sen – predstavu, o lepšom živote, o zmene, po ktorej túžiš. Ak teraz nespravíš niečo pre to, aby si sa k tomu priblížila, jedného dňa sa zobudíš stará a slabá, a budeš ľutovať, že vtedy si mohla spraviť niečo inak. Nikdy nie je neskoro pracovať na zmene, nikdy nie je neskoro začať makať na svojom sne. Až na jeden deň, po ktorom už šancu nedostaneš.

Preto prestaň s výhovorkami, prestaň sa báť toho, čo by povedali iní, prestaň žiť tak, ako to v skutočnosti nechceš. Chceš inú farbu vlasov? Dvihni ten telefón a volaj kaderníčke! Máš pocit, že ťa tvoj vzťah vyčerpáva? Povedz mu zbohom, niekde na teba čaká ten pravý. Neznášaš svoju prácu? Rozpošli životopisy všade tam, kde ťa to láka.

Nikdy nevieš, čo ti život prinesie do cesty. Je toho toľko, čo ti môže ponúknuť. Ak cítiš, že niečo nie je v poriadku, musíš svoj stav zmeniť. Nevieš, čo všetko môžeš vidieť a zažiť, stačí len spraviť ten prvý krok vpred.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.