Dnes som sa rozhodla. Rozhodla, hoci dnešné ráno tomu vôbec nenasvedčovalo. Z postele som sa vytrepala, ako vždy, až na niekoľkýkrát. Zrkadlo mi oznamovalo, že by nebolo od veci začať používať korektor na kruhy pod očami. Obliekla som si prvé, čo som chytila a znudene sa premiestnila k rannej káve, prehádzala učebnice a so všetkými inými pocitmi ako radosťou sa pobrala do nového dňa. Ale dnes som sa rozhodla. Prečo by to nešlo inak? Ráno si zacvičiť aspoň jogové vítanie slnka, veď predsa len, všetko sa prebúdza, príroda, kvietky, dokonca aj my a naše telo, svaly a zmysly. Keď sa z postele naozaj nebudem vedieť prinútiť, pustím si obľúbenú hudbu, zapálim vonnú sviečku,odtiahnem závesy a skúsim mať lenivejšie, no krajšie ráno.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

Prečo by som nemohla žiariť každý deň? Každý deň môžem v šatníku prehrabať všetky kúsky oblečenia, možno tam nájdem nejaké nové kombinácie. Kde sa vytratila tá nejaká chuť do života? Tá radosť? Dni sa mi začali zlievať do seba, všetky mi začali prichádzať úplne rovnaké a nemala som chuť sa ráno ani namaľovať, nie to ešte premýšľať, či dnes neskúsim ten malinový rúž. Od dnes ale budem prežívať okamihy naplno. Nikdy som nechcela byť ako tie namosúrené tetky, ktoré odoberajú svojmu okoliu energiu. Vždy som chcela vyžarovať radosť, pokoj a lásku. Od dnes ma už nebudú zaujímať intrigy a negatívne vplyvy okolia. Už sa pre ne nebudem trápiť. Neprajníci boli aj budú. Navyše, aj negatívna pozornosť je pozornosť. Od dnes budem preciťovať viac pôžitky vo vzťahu. Budem sa menej sťažovať, menej riešiť minulosť a budúcnosť. Budem sa na priateľa sústrediť viac, budem sa tešiť zo spoločných chvíľ.
Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

 

Od dnes sa nebudem urážať za blbosti a problémy budem riešiť komunikáciou. To je najlepší prostriedok na udržanie harmónie a rešpektu v medziľudských vzťahoch. Od dnes budem milovať samú seba s každým nedostatkom. Od dnes budem lásku vyžarovať každučký deň- aj voči ľuďom, ktorí si ju „nezaslúžia“. Od dnes nebudem brať život ako samozrejmosť. Už nechcem, aby moje dni splývali a aby som padala do príšerného stereotypu zlievajúcich sa dní a opakujúcej rutiny. Chcem život prežívať naplno a byť odvážna, pretože mám prečo.

 

Od dnes budem atraktívnou, šikovnou, milujúcou ženou. Chcem mať zo seba skutočnú radosť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.