Je len na tebe, aký postoj si k životu zvolíš. Niektorí z nás sú nekoneční optimisti, iní zasa veria, že všetko na čo pomyslia sa im splní. Niektorí sa sťažujú na každom kroku a nadávajú na život, aký je nespravodlivý. No a iní sa zas snažia vidieť život presne taký, aký je.

Myslím, že každý už počul o „Tajomstve“ a sile pozitívneho myslenia. Nevravím, že je to úplná hlúposť, no spoliehať sa na to, že si do života pritiahneš niečo iba tým, že budeš ležať so zatvorenými očami a myslieť na to je trošku naivné. Takisto však nemôžeš očakávať, že budeš šťastná a spokojná, keď sa neustále sústredíš na to, čo je zlé a čo sa ti nepáči.

www.pixabay.com

A rovnaké zákony platia aj vo vzťahoch. Nemôžeš zatvárať oči pred tým, čo je. Nemôžeš si myslieť, že láska stačí a spraví všetko na svete. Nemôžeš prehliadať problémy, ktoré treba riešiť a nemôžeš byť 100% závislá na jednom človeku. Nikdy totiž nevieš, ako sa na druhý deň zobudí. Či si niečo nerozmyslí, či nezmení názor. Človek sa mení každým dňom, a ty nikdy neovplyvníš to, čo mu môže zajtra ráno napadnúť. Sama najlepšie vieš, že každý deň je iný, že sa menia situácie, ľudia a okolnosti a mnohokrát si vytvárame vrásky tým, že sa snažíme aby veci ostali rovnaké. To však nejde.

Nikdy nedovoľ, aby bol tvoj život závislý len na jednej osobe. Necháp ma zle, nesnažím sa ti povedať, že máš byť nedôverčivá alebo uzavretá sama do seba. Nemáš odmietať lásku. To vôbec nie. Očakávaj a snaž sa o to, aby bolo všetko také ako chceš sama. Buduj, angažuj sa  a daj najavo svoje pocity. No ak to náhodou nevyjde, buď pripravená. Nestrať svoju samostatnosť a snaž sa dosiahnuť akúsi vnútornú vyrovnanosť a pohodu. Nezabudni, že jedine ty si tá, ktorá so sebou žije celý život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.