Asi každá z nás videla aspoň jednu epizódu seriálu Sex v meste. Priznávam, ja som videla  všetky a to niekoľkokrát.  Svoj vzťah k nemu by som prirovnala k čokoláde. Púšťam si ho, keď mi je smutno, keď som chorá, či keď mám zlomené srdce. Okrem príbehov štyroch žien a ich právd o živote a láske, ma na Sexe v meste baví štýl a šatník hlavnej hrdinky. Jej outfity sú niekedy nezvyčajné, až smiešne, ale aj tak vždy skončím pri tom, ako si hovorím „Keby som bola ako ona, keby som mala takú odvahu a nenútenosť…“  A tak som sa snažila dať dokopy zopár príkladov toho, ako aj dnes môžeš v sebe objaviť Carrie Bradshaw.

Za oblečením Carrie je známa americká stylistka a návrhárka, Patricia Field. Sama priznáva, že ako inšpirácia jej slúžila pouličná móda v New Yorku, inde sa zase snažila v oblečení odzrkadliť vývin deja. Koncom deväťdesiatych rokov patrila Patricia zrejme k najvplyvneším ženám v módnej brandži. Seriál ovplyvnil mnoho žien k tomu, aby boli v obliekaní sebavedomejšie. Patriciiným najobľúbenejším je oblečenie z úvodných tituliek, ikonická baletná sukňa a priliehavý top. Spomína si, ako sa tvorcom seriálu táto kombinácia najskôr vôbec  nepáčila, ale snažila sa ich aj so Sarah Jessicou Parker presvedčiť o jej vhodnosti a nadčasovosti. Práve v nej  je obsiahnutý Carrien štýl: nebáť sa byť výrazná. Ak máš chuť sa vyobliekať, urob to, aj keď pred sebou nemáš žiadnu udalosť či stretnutie. Jej outfity sú charakteristické kombináciou rôznych, aj nesúrodých kúskov, potlačí a materiálov. Môže to byť napríklad výrazný kožušinový kabátik a tenké šaty, pripomínajúce spodnú bielizeň. Podobne oblečená išla Carrie na baseballový zápas.

01
foto: pinterest

Iným príkladom je široká sukňa áčkového strihu, doplnená športovým tričkom s nápisom. Nezabudni na topánky, tie sú asi najdôležitejšou súčasťou šatníka, a na ich nákup neváhala Carrie minúť väčšinu svojho zárobku. Patricia Field dáva tiež dôraz na doplnky, hlavne šperky. Napríklad retiazka s menom Carrie – o tej Patricia hovorí: „Inšpiroval ma celý New York, nielen Manhattan. Podobné náhrdelníky nosili latino dievčatá. Predstavovala som si, ako ho Carrie na niekom videla a páčil sa jej. Takýmto spôsobom som skladala celý jej šatník.“  Vybrala som niekoľko mojich obľúbených outfitov, ktoré podľa mňa Carrie charakterizujú, a z ktorých môžeš čerpať inšpiráciu.

03

foto: harper´s bazaar.com

04

foto: shemazing.com

05

foto: glamour.com

cover foto: fashionista.com