instagram.com/moavoficial/despiertamerica

Kancelária generálnej prokuratúry v New Yorku oznámila v utorok urovnanie sporu. Ženy, ktoré zažili ujmu, kvôli obťažovaniu a donúteniu k intímnemu aktu bývalým filmovým producentom Harveym Weinsteinom, získajú takmer 19 miliónov dolárov. Informovala o tom CNN.

„Harvey Weinstein a The Weinstein Company sklamali svoje ženské zamestnankyne. Po všetkých obťažovaniach, vyhrážkach a diskriminácií sa konečne obete dočkali nejakej spravodlivosti,“ uviedla newyorská generálna prokurátorka Letitia James vo vyhlásení.

Toto vysporiadanie je výsledkom súdnych sporov z roku 2018. Kancelária newyorskej generálnej prokuratúry podala obžalobu na Harveyho Weinsteina, Roberta Winsteina a The Weinstein Company z dôvodu závažného porušovania občianskych a ľudských práv. Rovnako sa pokúsili obísť aj obchodný zákon.

Podľa plánu by sa mal vytvoriť a rozdeliť tento finančný fond medzi ženy, ktoré zažili počas práce pre The Weinstein Company nepriaznivé podmienky. K nim patrí nepriateľské prostredie, obťažovanie, či diskriminácia.

Dohoda musí byť schválená okresným a aj konkurzným súdom. V rámci nej platí, že poškodené budú zbavené mlčanlivosti a budú môcť otvorene hovoriť o svojich zlých skúsenostiach. Už sa viac musia báť, že by sa im vypomstili vlastné slová. Kvôli tomuto škandálu vzniklo aj známe hnutie #MeToo.

Bývalý filmový producent Harvey Weinstein je odsúdený na 23 rokov odňatia slobody. V súčasnosti čelí ďalším obvineniam v Los Angeles, avšak všetky popiera.

Zdroj: CNN

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHot News