Ako v sebe nájsť silu vstať, keď Ťa všetko ničí? Ako veriť v lepšiu budúcnosť, keď Tvoje vnútro kričí od bolesti? Ako máš hľadieť dopredu s nádejou, keď ani sama neveríš?

Určite si si aj ty prešla obdobím, keď si ráno nevládala otvoriť oči a vstať z postele, keď si sa nedokázala zbaviť svojej bolesti. Viem, je to čas, keď nechápeš. Pýtaš sa, no odpoveď nenachádzaš. Čas, keď už nie si tým, kým si bola. Čas, ktorý stojí tak veľa….

girl-bed-sleep-fashion-clothes-Favim.com-486164foto: tumblr

Ale ver mi, je to obdobie, ktoré je tvojou skúškou. Skúškou tvojej sily, ktorú máš v sebe. A práve vtedy tú silu nájdeš. Možno to nebude nasledujúce ráno ani o týždeň, ani o mesiac. Ale jedného dňa otvoríš oči a zrazu Ti začne všetko dávať zmysel. Zrazu pochopíš, že bolesť, ktorú si cítila Ťa urobila silnejšou. Nádej, ktorá Ťa opustila sa k Tebe opäť vráti a na tvojej tvári sa objaví úsmev. Možno nie taký, ktorý bude žiariť, ale ten, ktorý bojoval so slzami a zvíťazil. A časom, keď začneš nachádzať odpovede na svoje otázky, tvoj úsmev aj tvoje oči budú žiariť. Budeš mať slzy v očiach. Ale už to nebudú slzy bolesti, smútku, bezradnosti. Ale budú to slzy víťazstva, radosti, šťastia.

Lebo ver, že život Ti do cesty prinesie len to, čo dokážeš zvládnuť.

foto: tumblr

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife