Každá z nás si túži povedať, že je naozaj šťastná. Ako to teda dosiahnuť? Prečítaj si článok o ceste k naplnenému životu. 

Dúfame, že na konci všetkých tých prekážok, bolesti, smútku a nešťastia je niečo, čo nás naplní toľkým šťastím a radosťou, až si povieme, že všetko v živote malo zmysel.

Občas sú však búrky života príliš silné. Možno sprevádzané krupobitím. Keď stojíte sami uprostred veľkej búrky a nablízku nie je žiadna pomoc, váš život sa naplní neistotou, zúfalstvom a sklamaním. Ale žiadna búrka netrvá večne. Jedného dňa uvidíte na mieste, kde bola predtým najväčšia búrka to najkrajšie slnko.

Striedajú sa dobré a zlé dni. Láska a smútok. Šťastie a nešťastie. Bolesť a radosť. Len prostredníctvom takéhoto striedania nastane v našich životoch rovnováha. A vtedy, keď ti je najhoršie, pamätaj, že všetko zlé raz vystrieda to dobré, pretože rovnováha musí nastať. A nastane. Vždy. U každého. Bez výnimky.

Zdroj: unspalsh.com
zdroj: unsplash.com

Všetko zlé a negatívne nás učí ako byť lepšími ľuďmi. Viac počúvať druhých. Viac si uvedomovať ich nenahraditeľnosť. Vážiť si všetko v živote. Nebrať nikoho a nič ako samozrejmosť.

Veď ako inak by sme si uvedomili, akú veľkú hodnotu má pre nás niečo, keby sme to nestratili? Ako inak by sme si uvedomili, ako je pre nás dôležitá láska, keby sme sa občas nepopálili?

Hoci všetky životné lekcie šialene bolia, ale učia nás byť lepšími. A to je veľká výhra. Aj keď si to možno teraz neuvedomujeme. Len poďakujme životu za všetko dobré, ale aj za všetko zlé. Pretože život všetko zariadi tak, ako má byť. A verte, že tak to je správne. Bolo a vždy bude.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.