instagram/couple

Všetci sa snažíme získať partnera, o ktorom sa nám ani len nesnívalo. Každé rande musí vyzerať ako z rozprávky a tak sa snažíme spraviť čo najlepší dojem. Rovnako ako aj ja, tak aj ty si zoberieš svoje najlepšie oblečenie, v ktorom vieš, že vyzeráš božsky, stráviš hodinu pred zrkadlom, aby si si urobila make-up, s ktorým budeš spokojná, a keď za sebou konečne zamkneš dvere, prepadne ťa neistota.

Čo ak sa mu nebudeš páčiť, čo ak vaša konverzácia uviazne na bode mrazu, čo ak to s tebou ani nemysli vážne, … Celú cestu až po cieľ stretnutia budeš mať v hlave milión otázok a predstáv ohľadom toho, čo ťa v najbližších hodinách čaká. Zrazu sa objaví a z teba opadne všetok stres.

Smeješ sa na jeho vtipoch a máš pocit, že máte podobný humor. Pýtaš sa na jeho minulosť a rodinu, pretože sa o ňom chceš dozvedieť čo najviac. Prejde niekoľko dní či týždňov a ty sa snažíš najlepšie ako vieš, aby ťa začal mať viac ako len rád. Prekvapuješ ho s maličkosťami, uvaríš mu večeru, kúpiš si spodnú bielizeň, o ktorej si presvedčená, že sa mu bude páčiť.

Prejde niekoľko mesiacov a aj napriek tomu, že vám všetko klape podľa predstáv, prestávate sa snažiť. Obaja. A to je to najhoršie čo sa môže stať.

Možno to už nie je sladký začiatok, ale vzťah by sa nikdy nemal dostať do bodu, kedy sa partneri prestanú snažiť.

Snažiť o to, aby sa tomu druhému páčili, o to, aby sa zlepšovali vo veciach, v ktorých vidia svoje nedostatky. V dennodenných prekvapeniach, vďaka ktorým budete mať krajší deň. Možno ste spolu už rok, dva, ale ste tak zaneprázdnení inými vecami, že si na seba nájdete čas raz za týždeň. Dáte si doma rýchlu večeru, pustite si film pri ktorom obaja po pár minútach zaspíte a na druhý deň obaja pokračujete vo svojich životoch.

Konverzácia o bežných veciach, snoch, plánoch či práci je rovnako dôležitá ako na prvom rande, tak aj po rokoch vzťahu. Len tak si spolu ľahnúť na gauč, otvoriť si víno a smiať sa spolu celé hodiny. Zo začiatku si sa možno snažila a tak, keď si uvidela v obchode jeho obľúbenú sladkosť nemohla si ju tam nechať. No teraz máš pocit, že to čo máš, je samozrejmosť a prekvapenia nie sú nutné.

Opak je pravdou a bez všetkého korenia vzťah po čase upadne do stereotypu. Prídu na rad otázky o tom, čo ste spravili zle a prečo si nerozumiete tak, ako niekedy. Začnete si vyčítať, že ste sa nesnažili viac. Že ste spolu netrávili viac času, že ste si nespravili viac spoločných zážitkov. Budete si to vyčítať, no bude na to už neskoro. Neskoro na zistenie, že vzťah nie je samozrejmosť. Vzťah sú kvety, ktoré treba polievať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating