Tak veľmi sa bojíme toho, že by sme ostali single, že namiesto toho trpíme v nefunkčných a zlých vzťahoch. Komu tým pomôžeš? Sebe predsa určite nie.

Zlý, nefunkčný, nešťastný, toxický … je jedno, ako takýto vzťah pomenuješ, dôležité je, že v ňom nie si sama sebou, necítiš sa už možno ani tak milovaná a je milión vecí, ktoré ti prekážajú. Prečo sa jednoducho nezdvihneš a neujdeš čo najskôr to bude možné?

Tým, že v takomto vzťahu ostaneš viac než je potrebné, uškodíš len sama sebe. Pozri, o čo všetko môžeš zatiaľ prísť.

Čas na svoje záľuby

Kedy si naposledy robila niečo, čo si naozaj chcela ty a nie, čo navrhol on? Možno si aj s nejakým nápadom prišla, ale jemu sa nepáčil, tak si sa už viac nesnažila. Ak sa nebudeš venovať aj sama sebe, budeš sa cítiť prázdna, nešťastná a nevyrovnaná. Stojí ti to za to?

Osobnostný rast

Ak si vo vzťahu, v ktorom nie si šťastná, asi márne by sme hľadali tvoje sebavedomie. Sebavedomá a vyrovnaná žena by už dávno zdvihla nohy na plecia a ušla. Musíš sa naučiť akceptovať samu seba a to sa ti podarí len tak, že chvíľu budeš single a budeš sa dávať dokopy. V nestálom vzťahu sa ti to nikdy nepodarí.

Priatelia

Kedy si naposledy bola vonku so svojimi priateľmi, kedy ste si urobili spolu nejaký výlet? Tiež si na to už nespomínaš? Celý tvoj život sa točí len okolo neho, aj keď si to nezaslúži. Tvoji kamaráti na teba tiež nebudú čakať asi večne a keď nejavíš záujem sa s nimi stretávať a kontaktovať, dávaš im tak jasne najavo, že nechceš, aby boli súčasťou tvojho života.

Ten pravý

Áno, pripravuješ sa aj o šancu nájsť a stretnúť toho pravého, s ktorým by si bola naozaj šťastná a vo vzťahu by si aj dostávala, nie len dávala. Keď ideš len tak po ulici, asi sa neobzeráš po iných, ale skôr kráčaš s hlavou sklonenou a nevšímaš si nič a nikoho.

Šťastie a radosť

Pamätáš si, kedy si si naposledy povedala, že si naozaj šťastná a schuti si sa smiala tak, že ti tiekli slzy? V zlom vzťahu sú takéto pocity veľmi vzácne. A život bez smiechu a radosti je naozaj veľmi prázdny.

Stratíš samu seba

V neposlednom rade strácaš samu seba. Už to nie si ty, ale len sa snažíš byť niekým, kým v skutočnosti nie si. A to len preto, aby si sa páčila niekomu, kto si to nezaslúži a kto ťa nedokáže urobiť šťastnou.

Ak si sa v týchto riadkoch našla, ver mi, že je načase začať premýšľať nad tým, že sa vyberieš svojou vlastnou cestou. Vlastne už včera bolo neskoro.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.