Prestaň sa cítiť zle, ak máš priateľa a nie si šťastná. Prestaň si myslieť, že keď máš priateľa, musíš byť šťastná.

Samozrejme, svojim spôsobom musíš byť… musíš byť za neho vďačná, vážiť si ho a rešpektovať ho. No on nemôže vyriešiť tvoje problémy. Nemôže zobrať všetko tvoje trápenie na seba a odbremeniť ťa.

Avšak ty si stále tá istá žena ako predtým. Máš všetko to, čo si mala aj predtým, než si ho poznala. Možno máš problémy v rodine, v škole, v práci, možno si nerozumieš s priateľmi, možno ťa trápi niečo viac psychické alebo si zažila nepríjemnú udalosť.

View this post on Instagram

Mornings with you 💗 @couplegoals

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

Tieto všetky veci zázrakom nezmiznú len preto, lebo máš priateľa. Občas príde nepríjemný deň, kedy nebudeš vládať vstať z postele. Niekedy zažiješ zradu a tvoji kamaráti ťa sklamú. Sem tam nebude všetko tak, ako si predstavuješ a niektoré dni sa ti nebude dariť. Koniec sveta to však rozhodne nie je.

Tvoj priateľ je šťastný, keď je s tebou… a ty nie si? Nič sa nedeje, nerobí to z teba horšiu priateľku než je niektorá iná. On ťa môže potešiť rovnako veľmi, ako ty tešíš jeho. Môžeš sa vďaka nemu cítiť, že nie si sama a máš podporu. No vyriešiť svoje problémy musíš len ty. Problémy, kvôli ktorým sa necítiš šťastná, by mali byť tvojou prioritou. Takou, že by si sa ich chcela zbaviť, aby si si naplno užívala zdravý a milujúci vzťah.

Ale cítiť vinu za pocit nešťastia nie je správne. Občas má každý deň, keď sa cíti zle. Na to tu máš svojho priateľa. Vo vzťahu by to malo byť vždy 50 na 50. Existujú však dni, kedy sa cítiš na 20 a vtedy od partnera potrebuješ zvyšných 80. Nie snahu zlepšiť ti deň alebo navodiť pocit šťastia, ale pozornosť. V tých dňoch potrebuješ, aby bol pri tebe a neopúšťal ťa. Aj keď si nešťastná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.