Každá z nás si slovo „život“ predstaví inak. Každý človek na planéte si pod týmto pojmom v hlave vytvorí úplne iný príbeh. Budem hovoriť všeobecne a ku každému, nie len k tebe, bohyňa.

Niekto si pod slovom „život“ predstaví neustály a stále nekončiaci boj, niekto radosť, šťastie, lásku, a niekto slobodu. Je to všetko o nás a o tom, ako to začneme vnímať. Ak študuješ, profesori ti pošlú úlohy a ty to vezmeš spôsobom, že sa ti nechce, je to zbytočné a podobne, budeš to robiť čisto z donútenia a vôbec nič si z toho nevezmeš. Ale ak sa na to pozrieš zo stránky, že je to možno zbytočné, ale budeš o krok bližšie k svojmu cieľu, tvoja hlava to automaticky začne brať ako výzvu.

Snaž sa myslieť pozitívne ako znamenie Býk, Panna alebo Kozorožec – oni to majú v krvi. Ale ak nie si jedným z týchto znamení, nauč sa to. Vo všetkom sa snaž objaviť niečo pekné, čo ťa poteší. Napríklad, je škaredý upršaný deň a ty si smutná z toho, že nemôžeš ísť von. Nie, nebuď smutná. Máš čas na seba, si doma, v pokoji a teple. Môžeš si zašportovať, uvariť niečo chutné, môžeš kresliť, maľovať, tancovať. Môžeš robiť, čo sa ti zachce. Život ti dal šancu na sebarozvoj, tak ho využi. Zlepši sa a posuň sa vpred.

Začni vidieť farby aj tam, kde nie sú. Ak budeš pozitívne myslieť ty, zmenu uvidíš aj v tvojom okolí. Sú aj iné farby, ako len čierna.

Predstav si, že ľudia na teba budú ukazovať a hovoriť si „To je tá, ktorá sa stále usmieva, má okolo seba úžasnú energiu„. Iba si to predstav. Brutalitka, že?

Ale daj si pozor, naivita a pozitivita sú dve úplne iné slová!

Všetko sa deje kvôli niečomu, ale toto všetko má taktiež dve strany. Aj ty máš prednú časť tela a zadnú časť tela. Niečo, čo sa stane, má tiež dobrú stránku a zlú stránku. Problémy tu vždy boli, ale tiež aj vždy budú. Tak nedovoľ, aby ti tieto problémy zničili život. Každý ich má a od nikoho sa nikdy neodlepia.

Ale môžeš im povedať stačí. A čo, že ti stojí problém v ceste?! Pekne sa naň pozri, nahoď flirtovný pohľad, žmurkni a on odíde. Ale keby si sa mu len smutno pozerala do očí ako malé šteniatko, tak tam ostane dovtedy, dokedy ho to bude baviť.

Už chápeš? Pozitívne myslenie = šťastný život. Smiech, zábava, kamaráti, láska, párty alebo knihy, kamarátka, víno a podobne. Je jedno, čo si vyberieš a čo budeš žiť. Ži podľa seba, ale mysli pozitívne. Ak budeš optimista, dosiahneš všetko, čo sa ti len zachce.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.