Pexels/Andrea Piacquadio

Ak si vo vzťahu, najradšej by si s ním trávila všetok svoj čas, však? Na začiatku býva zamilovanosť najväčšia a najkrajšia, no postupom času začnete riešiť skôr praktické otázky. Možno už aj bývate spolu, no akosi si stále neviete nájsť svoj vlastný režim a máte medzi sebou určité nezhody. 

Doteraz ste obaja naučení na svoj vlastný režim a teraz sa musíte prispôsobiť tomu druhému. Aj z tohto dôvodu pribúda čoraz viac párov, ktoré žijú spolu, no zároveň oddelene. Kým niektorí si to nedokážu predstaviť a považujú to za hlúposť, iným to doslova zachránilo celý vzťah.

O čo vlastne ide? Každý z vás býva vo svojom vlastnom a spolu trávite napríklad len víkendy alebo určité časti týždňa. Dosť to pripomína začiatky vzťahu, keď ste spolu začali len chodiť a navštevovali ste toho druhého, u ktorého ste aj prespali. Veľa si spolu voláte, píšete a komunikujete. A zároveň aj plánujete.

zdroj: Pexels/Vlada Karpovich

Plánujete, kedy najbližšie sa stretnete a čo spolu vymyslíte. Vďaka tomu ste si vzácnejší a viac sa na toho druhého tešíte. Aj keď to na prvý pohľad vyzerá nepochopiteľne, takýto vzťah má aj niekoľko výhod.

Môžete robiť, čo chcete a kedy chcete

Už žiadne nezhody kvôli tomu, že on radšej pozerá telku namiesto toho, aby umyl riad, ktorý si mu nakázala. Uprace si jednoducho vtedy, keď sa mu bude chcieť. Nemusíš sa prispôsobovať tomu druhému, môžeš si navariť to, na čo máš chuť ty. Vaše životy nebudú musieť byť plné kompromisov, ale budete oveľa šťastnejší, pretože budete robiť, čo chcete a kedy to chcete.

Čas na svoje záľuby

Za iných okolností by ste spolu pozerali seriál, aj keď ty by si si radšej čítala knihu. Teraz môžeš robiť presne to, na čo máš náladu. Nikto ťa nebude hrešiť za to, že si dopraješ dlhý horúci kúpeľ alebo že budeš na sociálnych sieťach dlhšie než zvyčajne.

Môžete pracovať v iných mestách

Takýto vzťah má veľký zmysel najmä v prípade, ak máte obaja odlišné pracovné alebo školské povinnosti. Doteraz sa jeden z vás musel prispôsobiť a dochádzať, prípadne sa svojej práce úplne vzdať. Takto sa môžete obaja venovať tomu, čomu musíte a čo vás napĺňa.

Nemôžeme však zabudnúť na to, že takýto vzťah si vyžaduje 100-percentnú dôveru a úprimnosť. Len v takomto prípade to spolu naozaj zvládnete. Takýto vzťah nie je pre všetkých, to určite nie. Ale ak si hneď na začiatku stanovíte jasné pravidlá, môže fungovať.

Čo na to hovoríš? Vedela by si si predstaviť, že by tvoj vzťah fungoval takýmto spôsobom?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating