Bol to jeden z najlepších a najťažších rokov môjho života.

Dozvedela som sa, že všetko je len dočasné; momenty, pocity, ľudia, kvety.

Naučila som sa, že láska je o darovaní. Všetko. A to ťa zraňuje.

Naučila som sa, že zraniteľnosť je vždy tou správnou voľbou, pretože je ľahké byť chladným vo svete, v ktorom je ťažké zostať citlivým.

Dozvedela som sa, že každá vec prichádza v dvoch;

život a smrť,

bolesť a radosť,

soľ a cukor,

ja a TY.

Je to rovnováha vesmíru. Bol to rok plný ťažkých chvíľ, ale aj tak dobrých. Z cudzincov sa stali priatelia, zatiaľ čo z priateľov sa stali cudzinci.

Rok 2017 bol pre mňa rokom prepadnutia. Bol to rok trýznivých rúk, opotrebovaných sŕdc a unavených očí. Rok 2017 bol rokom srdcových zlomov, tragédií a straty, počas ktorej si sa cítil, akoby bol koniec sveta.

Bol to rok tvrdej práce a pocitu, že si sa nikam nedostal. Bol to rok neúnavnej práce po nociach a stále si mal pocit, že zlyhávaš. Ignoroval si to, čo si skutočne chcel.

zdroj: unsplash.com

Nedovoľ, aby bol tvoj nový rok naplnený ľútosťou. Nech je to rok svietivosti tisícok slniek príliš jasne, dýchania v každom okamihu a skutočného života.

Zameriavaj sa na seba. Dúfam, že v tomto roku urobíš konečne to, čo si tak dlho odkladal. Teraz nie je čas ignorovať svoje pocity a nechávať ostatných ľudí v centre.

Buď v roku 2018 svojím vlastným svetlom, hrdinom. Sľubujem ti, že to bude rok plný nových skúseností a výziev. Zbav sa konečne strachu z neúspechu. Nech je to rok, v ktorom budeš stále bežať bez ohľadu na to, ako ťažká bude tá cesta.

Dúfam, že to bude pre teba rok, kedy sa konečne pozrieš do zrkadla a budeš na sebe milovať každú časť seba. Uvedom si, že si jedinečná osobnosť. Bez ohľadu na tvoj vzťah, výšku príjmu, druh auta, domova a typ rodiny, z ktorej pochádzaš.

Si hodný snov, ktoré si zasadil hlboko do svojej duše. Ver mi, že makať sa ti stále vyplatí. Si hodný najväčšej lásky na svete. Si hoden lásky k sebe. Dúfam, že sa konečne naučíš hovoriť “nie” ľuďom, ktorí s tebou zle zaobchádzajú.

Nauč sa, že niekedy ľudia, ktorých chceme najviac sú tí, bez ktorých nám je lepšie.

Nauč sa, že niekedy namiesto neustáleho snaženia sa je lepšie to nechať ísť.

Prestaň sa topiť v minulosti.

Nauč sa, že niekedy je lepšie ísť domov sám.

zdroj: unsplash.com

Uvedom si, že správy, snapy a lajky na instragrame nie sú štandardmi, ktoré majú niekoho zaujať. V živote záleží viac na tom, čo daný človek koná a nie na tom, o čom hovorí, že to urobí.

Dôveruj si trochu viac. Nauč sa požiadať o to, čo chceš a ak ti to niekto neposkytne, nemal by si meniť otázku ale osobu, ktorú o to žiadaš.

Ak niekto chce byť s tebou, urobí to. Na veci sa ľahko zabúda alkohom, vďaka ktorému cítiš len horko v krku (niekedy ani to). Uvedom si, že ak ťa s niekým viaže minulosť, neznamená to, že máte mať aj nejakú spoločnú budúcnosť. Nezaslúžil si si tú bolesť, ktorou si prešiel, ale si za ňu čiastočne zodpovedný.

Musíme sa naučiť sústrediť na pozitívnu energiu a začať milovať život. Pretože ak nedokážeme byť milší k ostatným, ako môžeme byť menej kritickí na seba? Ak chceš, aby ťa ostatní rešpektovali a mali radi, musíš najprv začať rešpektovať a mať rád samého seba.

Nech je rok 2018 rokom teba. Rokom, kedy sa staneš vlastným slnkom, svojím mesiacom a vlastným nočným svetlom. Aj keď sa ti niečo nepodarí, pokračuj ďalej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.