Nový vzťah

Počas vianočných sviatkov a pred Novým rokom si často dávame rôzne sľuby, chystáme sa začať život úplne od nuly a niečo si želáme. Mnohé z nás si prajú v novom roku nájsť nový vzťah. Nájsť človeka, ktorý ich bude nadovšetko milovať a s ktorým budú šťastné.

Nový vzťah však nepríde, pokiaľ si sa nedostala z toho starého. A to nielen navonok, ale aj v tvojom srdci a myšlienkach. Najskôr sa musíš rozlúčiť s tou starou láskou, aby si do svojho života mohla vpustiť tú novú.

Nová láska potrebuje priestor

Myslíš si, že stačí, keď si sama a oficiálne s nikým nechodíš? Ale pomedzi to potajomky aktívne sleduješ sociálne siete svojho bývalého partnera a jeho novej priateľky? Takto to teda nefunguje. Môžeš to považovať za kúzlo, zákon prírody alebo osud, ale nová láska jednoducho prichádza vtedy, keď je pre ňu vytvorené miesto.

Keď tvoje srdce, duša a telo sú na to pripravené. Keď si sa poučila zo starých chýb, keď si sa prijala taká, aká si, keď si naozaj odpustila bývalému partnerovi a už nemáš potrebu zaujímať sa o jeho život viac, ako o ten svoj.

Aby si prestala žiť minulosťou, musíš triezvo zhodnotiť stav svojej prítomnosti. A v prípade, ak s ňou nebudeš spokojná, urobiť jeden rázny krok k tomu, aby si ju začala meniť. Si spokojná so životom, ktorý máš? Si spokojná so ženou, ktorú vidíš v zrkadle? Páči sa ti, ako sa ona správa, ako sa prezentuje?

Na mieste dôstojného normálneho chlapa by si teraz vošla do jej života alebo by si radšej chvíľku počkala, kým sa táto žena nájde, rozkvitne, začne milovať samu seba a bude mať lásky až na rozdávanie?

Žena v čiernej bunde
zdroj: Pexels/Антон Жук

Ozajstná láska si vyberá ten druhý variant. Nemá rada ľudí, ktorí sa na seba pozerajú ako na obeť, a tak sa aj prezentujú. Rozchod nie je koncom všetkého, je začiatkom nového vzťahu. Tvojho vzťahu so samou sebou.

A ako zlepšiť vzťah sama so sebou? V našom staršom článku nájdeš skvelé tipy, ktoré ti v tom pomôžu. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating