Vitaj Nový Rok, tu som! Viem, že čakám na mňa a ja som nový človek. Motivovaný a pripravený zmeniť svet!

Je 11:42 a ja som si dala predsavzatie, že budem ráno behávať, že sa budem zdravšie stravovať a že budem sebavedomejšia a pozitívnejšia. Pár rokov dozadu som si toto vždy hovorila 1. januára, kedy som bola nesmierne namotivovaná a pripravená zmeniť svoj život. Zmena však neprichádza zo dňa na deň alebo tým, že píšeš do diára iný rok. Nič sa vlastne nezmenilo od 31. decembra 2017. Možno tak fitnes centrá, ktoré teraz praskajú vo švíkoch. Avšak aj tomu dávam pár dní.

„Celý svet bol stvorený, aby nám slúžil a my sme sa narodili, aby sme slúžili celému svetu. Robme trebárs aj tú najnepatrnejšiu vec, ale robme ju najlepšie na svete.“ – Tomáš Baťa

Zmena nepríde zo dňa na deň a ak si čakala, že od 1.januára budeš lepším, krajším a láskavejším človekom, hneď si to pochopila pri prvej hádke alebo hneve. Je normálne, že svoje správanie, zvyky ani názory nezmeníme lúsknutím prsta. Zmena je proces. A veľmi dlhý!

Takže ak si hovoríš, že „nový rok, nové ja“ tak kašli na to. Máš 365 dní urobiť zo seba nového človeka, zažiť skvelé dobrodružstvá, naučiť sa veľa nového, spoznať niekoho nového a pochopiť veci, ktoré si predtým nechápala. To ťa bude meniť a ovplyvňovať, to urobí z teba iného človeka alebo človeka, kým chceš byť.

„Nič som nenadobudol ľahko. Každá vec ma stála tvrdú prácu. Nehľadaj ľahké cesty. Tie hľadá toľko ľudí, že sa po nich nedá prísť nikam.“ – Tomáš Baťa

Avšak ak sa nad tým skutočne zamyslíš, je ti asi jasné, že novým človekom hneď nebudeš. Nemôžeš začať „od piky“, čiže úplne od nuly. Máš za sebou určité skúsenosti, zlé i dobré, máš minulosť, názory, zážitky a ľudí, takže je úplne nereálne skutočne začať odznova.

Máš 365 príležitostí, vďaka ktorým môžeš na konci roku 2018 povedať, že si sa tento rok stala novým, lepším a neviemakým človekom. Nie prvého januára. Jedine, že by si to všetko stihla v jeden deň. Ale to je asi nereálne, či? =)

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.